Манчестър Юнайтед победи Лийдс в мач с 6 гола

• лийдс-
  • висша лига

"Червените дяволи" спечелиха с 4:2

Манчестър Юнайтед победи Лийдс в мач с 6 гола - 1

Отборът на Манчестър Юнайтед остигна победа с 4:2 в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. Първите две попадения за "червените дяволи" отбелязаха Хари Магуайър и Бруно Фернандеш - и двамата с глава. В началото на втората част Родриго опита центриране, но изненада Де Хеа за 1:2. Няма и минута по-късно Рафиня изравни резултата, вкарвайки след успореден пас на Джеймс. В 70-ата минута наскоро влезлият Фред даде отново преднина на гостите, а три минути преди края Еланга отбеляза четвърти гол.

Още в четвъртата минута Клих отне добре една топка в центъра, напредна и подаде към Джак Харисън, чийто удар от само няколко метра не намери вратата на Де Хеа.

В 12-ата минута зрителите на "Елън Роуд" станаха свидетели на жесток сблъсък, при който Скот Мактоминей удари Робин Кох. След удара шурна кръв от играча в бяло и се наложи главата му да бъде превързана.

В средата на полувремето Пол Погба загърби добре Форшоу на фланга и намери с прекрасен успореден пас Роналдо, който обаче от около метър не успя да преодолее Мелие. Три минути след изминаването на половин час игра Бруно Фернандеш опита техничен удар от дъгата, но Мелие отрази добре.

От корнера Люк Шоу центрира, а Хари Магуайр с глава прониза вратата на домакините.

В петата минута на добавеното време на първата част Линдельоф изнесе по страхотен начин топката от собстевната си половина и комбинира с Далот, който "качи" топката на главата на Бруно Фернандеш. Португалският халф пък направи най-лесното от няколко метра.

Осем минути след началото на второто полувреме Родриго опита центриране от левия фланг, но топката влетя в мрежата на Де Хеа, за изненада на испанския страж.

53 секунди след случайното попадение на Родриго, Джеймс залъга Джеси Лингард и отправи успореден пак към малкото наказателно, а там Рафиня направи 2:2.

В 70-ата минута Бруно отне добре топката от съперник в центъра, напредна и комбинира със Санчо, който подаде към резервата Фред. Бразилецът с едно докосване даде отново аванс на тима от Манчестър.

120 секунди след третия гол, Антъни Еланга от чиста позиция можеше да направи разликата между йоркшърци и "дяволите" два гола, но ударът му бе прав в центъра на вратата и Мелие улови.