Ефектът на новия треньор не подейства на Лийдс. Тимът от Йоркшир отново загуби

• лестър-
  • лийдс-
  • 1:0-
  • английска висша лига

Смяната на Марсело Биелса с Джеси Марш не помогна на отбора да извоюва дори равенство срещу Лестър

Ефектът на новия треньор не подейства на Лийдс. Тимът от Йоркшир отново загуби - 1
Снимка: Leeds United/Facebook

Лийдс се представи по-добре от последните си мачове, но записа пета поредна загуба в английската Висша лига. Йокшърци отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Лестър в дебюта на новия си треньор - Джеси Марш, който замени Марсело Биелса. Единственото попадение в мача реализира Харви Барнс в 67-ата минута. Преди срещата двата отбора и всички фенове изразиха съпричастност към Украйна в контекста на руската военна агресия спрямо страната.

Важна добра новина за "лисиците" бе, че Джейми Варди се завърна в стартовия състав и започна мач за първи път през 2022 г.

Срещата започна с атаки и към двете врати, а още в третата минута Дан Джеймс бе близо до гол. Уелското крило бе изведен зад защитата и стреля по диагонала, но топката мина покрай вратата. Лийдс играеше на висока скорост и Шмайхел трябваше да се намесва на няколко пъти. Йоркшърци за първи път от доста време не допуснаха гол през първото полувреме и изглеждаха опасни в атака, но не успяха да стигнат до гол.

След почивката Лийдс продължи да създава опасности. Удар на Джеймс прати топката в съотборника му Рафиня, а Шмайхел се справи отлично, след като Родриго отклони топката след ъглов удар. Вратарят на домакините направии блестящо спасяване след час игра, когато отрази удар на Рафиня отблизо.

След като не се възползва от шансовете си, тимът на Джеси Марш допусна гол в 67-ата минута. Харви Барнс направи двойно с Келечи Ихеаначо и отлично завърши. Попадението охлади ентусиазма на гостите и Лестър имаше предимство в последната част на срещата, като Адемола Лукман пропусна да удвои аванса.