• челси-
  • бърнли-
  • английска висша лига-
  • 4:0

Хората на Шон Дайч вероятно са били обнадеждени след първото полувреме, защото то приключи при нулево равенство, но...

Челси нанесе тежка загуба на Бърнли - 1
Снимка: CHELSEAFC.COM

Челси победи с 4:0 в гостуването си на Бърнли в мач от 28-ия кръг на Премиър лийг. Лондончани не впечатлиха с представянето си през първото полувреме, но започнаха вихрено второто и едва за 10 минути взеха преднина от три чисти попадения. Това стана благодарение на Рийс Джеймс (47’) и Кай Хаверц (52’, 55’).

Точка в спора сложи Кристиан Пулишич в 69’). В някаква степен резултатът изненадва анализаторите, тъй като Челси не е в най-доброто си състояние напоследък, предвид и че загуби финала за Купата на Лигата от Ливърпул, а Бърнли постигна някои нелоши резултати в последно време.

В другите мачове от английската Висша лига, стартирали днес в 17:00 българско време, Астън Вила победи Саутхемптън със същия резултат - 4:0, Нюкасъл постигна нов ценен успех, този път у дома срещу Брайтън с 2:1, Брентфорд спечели с 3:1 гостуването си на Норич, а Кристъл Палас поднесе може би най-голямата изненада засега в кръга, печелейки при гостуването си на Уулвърхемптън с 2:0.