Лудогорец е шампион на България по футбол за 11-ти пореден път

• 4:1

Тази вечер разградчани се развихриха срещу Славия на своя „Хювефарма Арена“

Лудогорец е шампион на България по футбол за 11-ти пореден път - 1
Снимка: ludogorets.com/АРХИВ

Отборът на Лудогорец е шампион на България за 11-ти пореден път! Тази вечер „орлите“ завоюваха титлата по безапелационен начин, след като разбиха с 4:1 гостуващия на „Хювефарма Арена“ тим на Славия в двубой от първия кръг от плейофната фаза на efbet Лига.

Гьоко Зайков си отбеляза автогол в 14-ата и даде аванс на домакините, а Бернард Текпетей удвои в 16-ата минута. Матиас Тисера също се разписа в 23-ата, а Текпетей отбеляза втория си гол в 54-ата минута. Йон Бакеро отбеляза почетния гол за столичани в 78-ата минута, с който беше оформен и крайния резултат.

Разградчани бяха пълни господари на терена и не оставиха шансове на „белите“, като домакините можеха да вкарат и още попадения. По този начин Лудогорец е недостижим на върха, като събра 67 точки и има аванс от 14 пред втория ЦСКА при оставащи четири мача до края на сезона в първенството. Славия остава шести с 36 пункта.

В следващия кръг „орлите“ приемат ЦСКА, но преди това гостуват на Левски в мач-реванш от полуфиналите в турнира за SESAME Купа на България. Столичани пък домакинстват на Черно море, но преди това също ще изиграят втория си мач в другия полуфинал в турнира за националната купа срещу „армейците“ на стадион „Българска армия“.