Интер се изкачи на върха в Серия "А" след безпроблемна победа срещу Рома

• рома-
  • серия а-

"Нерадзурите" победиха с 3:1

Интер се изкачи на върха в Серия "А" след безпроблемна победа срещу Рома - 1

Интер постигна безпроблемна победа с 3:1 при домакинството си на Рома от 34-ия кръг на Серия "А". Дензъл Дъмфрис (30’), Марсело Брозович (40’), Лаутаро Мартинес (52’) се разписаха за „нерадзурите“, а Хенрих Мхитарян (85’) беше точен за „джалоросите“. Така „Змията“ записа пета поредна победа във всички турнири, като също така прекъсна серията на „вълците“ от 12 шампионатни срещи без загуба.

Интер се изкачи на върха в Серия

Двубоят започна при спокойно темпо, като първото по-интересно положение дойде в 18-ата минута, когато Руи Патрисио трябваше да се намеси след далечен шут на Хакан Чалханоолу. Хенрих Мхитарян отговори със свой удар от разстояние, който се оказа неточен.

В 29-ата минута Джанлука Манчини пропусна да се разпише с глава след центриране от пряк свободен удар.

При ответната атака Чалханоолу изведе Дъмфрис, който прокара топката между краката на Патрисио за 1:0. Десет минути по-късно Иван Перишич получи пас на добра позиция и пусна топката към Брозович, който я задържа, след което я прати в противниковата мрежа с чудесен шут.

Малко преди почивката Дъмфрис можеше отново да се разпише, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

В 51-ата минута Лаутаро опита изстрел, който беше избит от Патрисио в корнер. При последвалото центриране именно аржентинецът покачи на 3:0 след удар с глава. В 57-ата минута Лоренцо Пелегрини отправи далечен изстрел, с който Самир Ханданович се справи.

В 75-ата минута неразбирателство между Патрисио и Рик Карсдорп можеше да доведе до четвърти гол в тяхната врата, но Рожер Ибанес успя да изчисти топката навреме.