• болоня-
  • интер-
  • 2:1-
  • серия а

Тази загуба на "нерадзурите" може да се окаже ключова в битката за титлата в Серия А

Тежко поражение за Интер - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Интер допусна обрат с 2:1 срещу Болоня в мач от 34-ия кръг на Серия А.

"Нерадзурите" започнаха обещаващо, откривайки резултата още в третата минута чрез Иван Перишич. После обаче Марко Арнаутович възстанови равенството. Това се случи след половин час игра.

Десетина минути преди края на двубоя Никола Сансоне шокира гостите, възползвайки се от безумна грешка на стража на Интер - Йонуц Раду, и донесе победата на своя тим.

Така Интер пропусна отново да излезе първи в класирането и със 72 точки остава догонващ лидера Милан, който има 74 пункта. Болоня пък събра актив от 42 точки на 13-ото място.

В другия мач по същото време Аталанта и Торино си спретнаха голова фиеста, която не излъчи победител и завърши при резултат 4:4.