• милан-
  • фиорентина

„Росонерите“ са още една крачка по-близо до титлата

Милан се скъса да пропуска, но все пак увеличи аванса си на върха в Серия А - 1

Милан спечели с минималното 1:0 домакинството си на Фиорентина, за да увеличи аванса си на върха в класирането на Серия А на цели 5 точки преди Интер да изиграе своя мач срещу Удинезе.

Рафаел Леао се възползва от кошмарна грешка на вратаря Пиетро Терачано в последните минути на срещата. Стражът изрита една топка в средата на своята половина, а там португалецът овладя и напредна с мощна крачка. След това се нагласи, за да стреля в далечния ъгъл и така явно заблуди Терачано, защото кълбото в крайна сметка се озова почти в средата на вратата и над плонжа на съперника.

Преди това Тео Ернандез, Оливие Жиру и самият Леао се скъсаха да пропускат положение след положение.

„Виолетовите“ можеха дори да спечелят срещата, ако не бе една брилянтна изява на Майк Менян в средата на втората част.

„Росонерите“ вече имат 4 точки аванс пред Интер при 3 оставащи кръга до края на кампанията.