Черно море победи Спартак във варненското дерби до 17 години

• черно море-
  • дюш черно море-
  • спартак варна-
  • елитна група до 17 години

Срещата на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост бе доста интересна, като за футболната атмосфера допринесе солидната агитка на "моряците", дошла да подкрепи младите таланти срещу градския съперник

Черно море победи Спартак във варненското дерби до 17 години - 1
Снимка: ПФК Черно море

Черно море победи Спартак Варна с 1:0 във варненското дерби на 29-ия кръг на Елитната група до 17 години. Срещата на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост бе доста интересна, като за футболната атмосфера допринесе солидната агитка на "моряците", дошла да подкрепи младите таланти срещу градския съперник.

Единственият гол в двубоя падна в 55-ата минута и бе дело на Борис Стойков, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Радослав Петров. 10 минути след гола домакините имаха претенции за втори 11-метров наказателен удар за фаул срещу Толга Мюрвет, но те не бяха уважени от рефера на двубоя.

В следващия кръг Черно море гостува на Славия в София в четвъртък, 2 юни от 12 часа. Спартак пък приемат тима на Ботев Пловдив в същия ден от 10,30 часа.