Резултати и голмайстори в Шампионска лига

• резултати-
  • виктория пилзен-
  • бенфика-
  • макаби хайфа

След изиграването на реваншите от плейофите снощи място там намериха Виктория Пилзен, Бенфика и Макаби Хайфа

Резултати и голмайстори в Шампионска лига - 1
Снимка:

Станаха ясни още три отбора, които ще играят в груповата фаза на Шампионската лига. След изиграването на реваншите от плейофите снощи място там намериха Виктория Пилзен, Бенфика и Макаби Хайфа.

Най-лесна беше задачата на Бенфика. "Орлите" победиха с 3:0 у дома Динамо Киев и след 2:0 като гост безапелационно отстраниха украинския клуб. Николас Отаменди (27), Рафа Силва (40) и Давид Нерес (43) бяха точни за победителите на "Луж".

Виктория Пилзен трябваше да прави обрат срещу азербайджанския Карабах у дома. Филип Озобич откри резултата в 37-ата минута, а Ян Копич изравни в 58-ата минута. Ян Климент донесе успеха с 2:1 на чешкия първенец и прати отбора си в групите на Шампионската лига след 0:0 в първата среща.

Най-интересно беше в Белград, където Цървена звезда прие Макаби Хайфа след 2:3 в първата среща. Двубоят започна отлично за сърбите и Александър Пешич откри резултата в 26-ата минута, а в 44-ата минута Мирко Иванич удвои. В петата минута на добавеното време на първата част Даниел Сундгрен намали. Двубоят отиваше към продължения, когато в 90-ата минута Милан Павков си вкара автогол и по този начин израелския шампион ще играе в групите на ШЛ.