• лиъм броуди-
  • брендън холт

Българинът предложи сериозна битка и стигна до обрат

Кузманов стигна до последния квалификационен кръг за US Open след успех над британец - 1

Димитър Кузманов преодоля и втория квалификационен кръг за влизане в основната схема на Откритото първенство на САЩ, след като спечели с 2:1 сета битката си срещу Лиъм Броуди.

Българинът отстъпи в първата част с 4:6, но след това изигра страхотен втори сет, затваряйки го само с един загубен гейм (6:1).

Решителната част започна с най-дългия гейм в мача, когато Броуди имаше нужда от 15 сервиса, за да спаси един брейкпойнт и да си спечели точката. Пробивът обаче дойде при 1:1 и оттам сервисът на „Мико“ заработи изцяло в негова полза, защото рядко допускаше грешка при свое подаване. Мачът едва не приключи при 3:6, когато британецът трябваше да спасява цели 4 сетпойнта, като първият дори дойде при 40:0 за Кузманов. Уви, нашенецът затвори мача в следващата част и така се класира напред.

Следващият съперник на Димитър ще бъде американецът Брендън Холд, който чисто формално е под №296 в световната ранглиста, но домакинството винаги играе роля и утре се очертава един доста труден мач. Залогът обаче е класиране за финалите на US Open.