• португалия-
  • мароко-
  • катар 2022-
  • мондиал 2022

Петкратният носител на „Златната топка“ изравни постижението за най-много мачове за национален отбор със 196

Въпреки тежкото поражение Роналдо записа нов рекорд - 1

Капитанът на Португалия Кристиано Роналдо записа нов рекорд в славната си кариера.

Петкратният носител на „Златната топка“ изравни постижението за най-много мачове за национален отбор със 196. Той направи това при появата си като резерва в 51-ата минута при поражението с 0:1 от Мароко в четвъртфиналите на световното първенство по футбол в Катар.

Досега еднолично на върха в тази класация бе Бадр ал-Мутава от Саудитска Арабия, който също има 196 мача за страната си. Трети в този списък е Серхио Рамос, който има 180 мача за Испания, а четвърти е Джанлуиджи Буфон със 176 мача за Италия.

Роналдо е водач и във вечната класация по отбелязани голове за национални отбори със 118.