• берое-
  • монтана-
  • купа на българия

Свикнали сме с подобни изяви по-скоро в женския волейбол

Монтана и Берое изиграха причудлив мач за стандартите на мъжкия волейбол в турнира за купата - 1
Снимка: Shutterstock

Монтана и Берое си спретнаха необичайно дерби на 1/4-финалите за Купата на България, след като завършиха 2:3 в полза на „старозагорци“.

В първия гейм символичните домакини в зала „Васил Левски“ в Пазарджик поведоха с категоричното 25:14, а веднага след това гостите върнаха още по-убедително жеста с 11:25.

Балансът на силите се изравни в останалите геймове и там обичайните стандарти за мъжкия волейбол бяха спазени за резултата 20:25, 25:21 и 12:15.

По този начин Берое се добра до полуфиналите в надпреварата, където са още Дея Спорт Бургас и Хебър Пазарджик. Към този момента играят Левски София и Нефтохимик Бургас при резултат 1:1.