Берое с равенство в последната си контрола в Турция

• зимна подготовка-
  • ингулец

Берое с равенство в последната си контрола в Турция - 1

Берое завърши наравно 1:1 с Ингулец в последната си контрола в Турция.

Още в 6-ата минута Серкан Юсеин опита хубав далечен изстрел, но Паламарчук успя да избие в корнер. В следващите минути двата тима стояха равностойно на терена и интересни положения липсваха. Докъм 25-ата минута играта се развиваше главно в половината на Берое, но без да се създават никакви опасни атаки.

Освен че двата тима не предоставяха особено интересен футбол, около 30-ата минута заваля и силен дъжд, който още повече затрудняваше играчите.

В 39-ата минута Сана Гомеш центрира отляво и топката попадна в краката на Калоян Кръстев, който дебнеше около границата на вратарското поле. След като пое топката обаче централният нападател не успя да отправи хубав удар, тъй като бе блокиран. Във финалните минути на първото полувреме "заралии" натиснаха своя съперник и организираха няколко хубави атаки, след които Паламарчук трябваше да се намесва.

2-3 минути преди края на първата част обаче поройният дъжд се превърна в градушка, която още повече затрудняваше условията за игра.

Второто полувреме започна с хубав удар на Уерди Мара, който след добър индивидуален пробив опита късмета си от границата на наказателното поле. Стражът на Ингулец обаче се справи. Иначе градушката поотмина още в началото на втората част и условията бяха малко по-благоприятни за игра.

В 53-ата минута украинския тим поучи правото да изпълни ъглов удар. След последвалото центриране Кучаренко се извиси във въздуха и засече кълбото с глава, като го вкара във вратата на Гошев - 0:1.