Григор Димитров спечели с лекота срещу руснак за по-малко от час в Ротердам

• тенис на корт-
  • спорт-
  • аслан карацев-
  • ротердам

Така българинът вече има три победи и само една загуба от 29-годишния руснак, който е №95 в световната ранглиста

Григор Димитров спечели с лекота срещу руснак за по-малко от час в Ротердам - 1

Григор Димитров спечели с лекота срещу Аслан Карацев с 6:1, 6:3 за 59 минути в мач от първия кръг на надпреварата от категория ATP 500 в Ротердам (13 – 19 февруари). Така българинът вече има три победи и само една загуба от 29-годишния руснак, който е №95 в световната ранглиста.

ПЪРВИ СЕТ

Григор влезе силно в мача и проби руския си съперник още на старта. Димитров се защитаваше търпеливо с подсечени удари със задната страна на ракетата и дочака неточност на съперника за 15-30, а после двойна грешка осигури двоен брейк-бол. Пресилен форхенд по диагонала на Карацев осигури ранен пробив - 1:0. Във втория гейм българинът беше още по-категоричен - 40-0. Три поредни аса и невърнат втори начален удар затвърди пробива за отрицателно време и без игра - 2:0. И в третия гейм Гришо разколеба Карацев, който още в началото се провали в опита си за драйв-воле - 0-15. Две грешки на руснака осигуриха троен брейк-бол на Димитров. Карацев все пак успя да запише втората си точка в мча след невърнат сервис от Гришо, но форхенд по обратния диагонал в аут означаваше 3:0 за 12 минути.

Григор спечели своето подаване в четвъртия гейм, но трябваше доста да се потруди. Карацев вложи всичките си сили да се върне в мача, търсейки линиите и стигна до 30-30. Слайсът на българина обаче се оказа по-качествен и той дочака грешката за гейм-бол. Неотразен сервис по диагонала в полето за предимство направи резултата 4:0 при 16:4 спечелени точки до момента. Карацев най-накрая спечели своето подаване, за да намали 4:1. Помогна му и непредизвикана грешка на Димитров за 15-15, а сбъркан форхенд доведе до изоставане с 15-40. Неуспешен подсечен удар означаваше 4:1. В следващия гейм Димитров поведе с 40-0 след серия от великолепни сервиси. Последваха две непредизвикани грешки, но все пак си спечели подаването. Лекотата в играта на българина му донесе пробив и в следващия, което му донесе победата с 6:1.

ВТОРИ СЕТ

Прекрасен начален удар донесе на Гришо аванс от 30-0 преди да направи двойна грешка. Последва форхенд-уинър по обратния диагонал и то на два пъти, което означавеше 1:0. В следващия гейм Карацев беше пробит след редица неточности, а двойна грешка от негова страна сложи края - 2:0. В третия гейм преобладаваха дългите разигравания и макар че Карацев беше доста по-разнообразен в ударите си, отново загуби - 3:0. Карацев спечели своето подаване убедително, повеждайки почти без игра с 40-0. В следващото разиграване Григор се пропука при смяна на посоката по правата и отстъпи с гейм на нула за 3:1.

Григор не допусна изненада в следващия гейм, въпреки че Карацев поведе. Неотразен начален удар и комбинация сервис-форхенд-уинър помогнаха на българина лесен успех за 4:1. Карацев намали изоставането си на 4:2, като загуби само една точка при своето подаване. Със светкавичен сервис-гейм Гришо доведе нещата до 5:2.