Григор Димитров с голямо признание след победата в Ротердам

• спорт-
  • алекс де минор

Имах нужда от тази последна точка и тази победа

Григор Димитров с голямо признание след победата в Ротердам - 1

Минути след победата с 6:3, 3:6, 7:6 над Алекс Де Минор на четвъртфиналите в Ротердам, Григор Димитров призна, че всяка вечер си мечтае отново да бъде шампион в турнир от ATP. От пет години българинът не е играл финал в ATP.

"Имах нужда от тази последна точка и тази победа. Когато има "ястребово око" просто чакаш и не знаеш какво ще се случи. Когато ударих топката, помислих, че е добра. Не исках да стискам ръката му още преди официалното потвърждение.

Вложих страшно много усилия през тези седмици и е хубаво, когато нещата се развиват така. Никога не знаеш какво ще стане. Изоставах с 4:6 точки. Имах някои възможности в мача и не се възползвах от тях. Трябваше просто да остана в мача. Алекс Де Минор е сред най-страхотните съперници. Харесвам този тип мачове, в които мога да тествам тялото и психиката си.

Почти всяка вечер си мечтая да бъда шампион. Ако тялото ми е добре, за мен е удовлетворение да съм на корта и да се боря", заяви Гришо.