ПСВ Айндховен вдигна Купата на Нидерландия след драма с дузпи срещу Аякс

• псв-
  • псв айндховен-

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1

ПСВ Айндховен вдигна Купата на Нидерландия след драма с дузпи срещу Аякс  - 1

ПСВ Айндховен спечели Купата на Нидерландия след успех с 3:2 след дузпи над Аякс. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 1:1, а при наказателните удари играчите на Аякс пропуснаха три пъти. Финалът беше повторение на миналогодишния, където ПСВ Айндховен отново триумфира.

Аякс поведе на стадион Фейенорд в Ротердам благодарение на автогол на Джарад Брантуайти в 42-ата минута. В 67-ата минута Торган Азар показа скоростта си и след подаване на Шави Симонс изравни.

При наказателните удари Брайън Броби, Юриен Тимбер и Едсон Алварес пропуснаха за Аякс при втората, третата и петата дузпа. За ПСВ Айндховен точни бяха Торган Азар за 1:1, Ануар Ел Гази и Фабио Силва при последния опит в мача.

Бившият футболист на ПСВ Айндховен Стивън Бергвайн, който вече играе за Аякс, проби по крилото и центрира остро. Брантуайти, който играе под наем от Евертън, опита да изчисти, но ритна топката нескопосано и я прати в собствената си врата. Второто полувреме беше с повече доминация за ПСВ и те стигнаха логично до изравняването, след като Азар получи паса по земя от Симонс.