Манчестър Юнайтед с минимална победа във Висшата лига

• висша лига-
  • борнемут

"Червените дяволи" се наложиха с 1:0 срещу Борнемут

Манчестър Юнайтед с минимална победа във Висшата лига - 1

Манчестър Юнайтед победи Борнемут с минималното 1:0 в мач от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига.

В 9-а минута Каземиро намери пространство в наказателното поле, а защитата на Борнемут не се ориентира добре, като бразилецът засече високо подаване от Кристиан Ериксен и успя с чудесен ножичен удар да се разпише - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

Доминик Соланке от Борнемут влезе чудесно в противниковото наказателно поле в 28-а минута като опита да преодолее Давид де Хеа с премерен удар в долния десен ъгъл, но вратарят се справи не по-зле, спасявайки умело.

В 41-а минута Каземиро имаше отново чудесна възможност пред себе си, след като опита удар от разстояние, като мощното му воле бе насочено ниско към средата на вратата, но Нето внимаваше и направи зашеметяващо спасяване. В продължението на първата част Соланке скочи най-високо, за да засече точно центриране и да насочи топката към мрежата. Добрият му удар с глава премина на сантиметри над напречната греда.

Първият по-сериозен шанс през втората част дойде в 63-а минута, когато Вут Вегхорст достигна до отбита топка пред вратата и я запрати по земя към средата на целта, но Нето демонстрира страхотен рефлекс и спаси. В 76-а минута вратарят на Борнемут отново блесна със спасяване, след като Бруно Фернандеш шутира в наказателното поле, като топката летеше към горния ляв ъгъл, но Нето отрази.

Пет минути преди края на редовнот време Кийфър Мур бе изведен сам срещу вратаря, като шутира в десния десен ъгъл, но Давид де Хеа също демонстрира чудесен рефлекс.