• загуба

Везенков впечатли и в домакинския си дебют

Къри и Голдън Стейт превзеха Сакраменто - 1
Снимка: Факти.бг/Архив

Александър Везенков изигра силни 12 минути за Сакраменто, но тимът му загуби от Голдън Стейт Уориърс със 114:122 точки (29:24, 28:36, 27:39, 30:23) у дома в мач от редовния сезон на НБА, предава gong.bg.

За Везенков това бе първи официален двубой в Лигата пред домакинска публика. Той реализира 10 точки и 1 борба. MvP на Евролигата за миналия сезон наниза 8 точки през първото полувреме, но получи само 3 минути игра през второто.

Везенков бе 4/6 при стрелбата си от игра, включително 2/4 от тройката, като една от стрелбите му в края на втората четвърт бе от собствената половина, така че той отново може да се поздрави с висока успеваемост.

Голямата звезда на „воините“ - Стеф Къри, завърши срещата с 41 точки при 14/19 стрелба от игра, включително 7/10 от тройката. Сакраменто Кингс вече има актив от 1 победа и 1 загуба, а в понеделник тимът посрещне Лос Анджелис Лейкърс, преди в четвъртък отново да се изправи срещу Голдън Стейт Уориърс, този път в Сан Франциско.