• баскетбол-
  • александър везенков

Българинът завърши с 9 точки

Загуба за Сакраменто и Везенков - 1

Сакраменто Кингс загуби с 99:119 в гостуването на Лос Анджелис Клипърс в пореден мач от НБА. Александър Везенков се появи за кратко в игра в началото на втората част и отбеляза първите си точки. В третата четвърт той отново бе на паркета, но този път не успя в опита си за "тройка". В последната част Везенков получи нов шанс и той бързо се възползва от него, вкарвайки два поредни коша.

Срещата започна с две тройки за домакините, но Сакраменто бързо обърна резултата - 6:7. След това мачът тръгна точка за точка, но в края на първата част Клипърс дръпна с 32:24.

В началото на втората четвърт Александър Везенков се появи в игра за Сакраменто и отбеляза първите си точки, завършвайки бърза атака на "кралете" за да намали изоставането на тима си на 30:39. Клипърс обаче демонстрира впечатляваща ефективност в атака и разликата стана още по-голяма - 50:32.

След по-малко от четири минути Везенков бе изваден от игра и Майк Браун върна на паркета титулярната си петица. И това обаче не даде резултат, а Кевин Хъртър пропусна три поредни стрелби и седна на пейката. Кауай Ленърд, Норман Пауъл и Джеймс Хардън правеха, каквото си поискат и и полувремето дойде при 70:48 в полза на Лос Анджелис.

В началото на третата четвърт "кралете" намалиха изоставането под 20 точки, а в края на частта Везенков отново се появи на паркета. При първия си опит за стрелба от тройката той обаче пропусна. Домакините държаха здраво двубоя в ръцете си и третата четвърт приключи при 99:70.

В началото на последната част Везенков пропусна още една стрелба от "тройката" и малко след това отново бе изваден от игра. Минути по-късно Майк Браун го върна на игрището и този път Саша блесна с два поредни коша, а после отбеляза и три точки.