• александър везенков-
  • баскетбол-
  • нба-
  • денвър нъгетс

Сакраменто бе равностоен само в началото на мача, като дори спечели първата четвърт с 35:28

Срив за Сакраменто без Везенков  - 1

Отборът на Денвър Нъгетс записа комфортна победа със 117:96 (28:35, 37:20, 35:17, 17:24) над Сакраменто Кингс в домакинството си в своята "Бол Арена". Никола Йокич и компания показаха повече класа в този мач и наложиха волята си над "кралете", които отново бяха без контузения Александър Везенков, а мачът пропусна и голямата звезда на гостите Ди'Арън Фокс.

Сакраменто бе равностоен само в началото на мача, като дори спечели първата четвърт с 35:28. След това обаче домакините се развихриха и дори бяха напът да унизят своя съперник, като в един момент водеха с 32 точки при 100:68. В последната четвърт Денвър все пак пожали своя съперник и намали оборотите, като позволи на "кралете" да направят поражението си малко по почетно.

Над всички в мача бе Джамал Мъри, който наниза 32 точки в коша на Кингс. Никола Йокич не бе толкова резултатен, но пък завърши мача с трипъл-дабъл от 14 точки, 14 борби и 11 асистенции. Добър мач за домакините направи и Аарън Гордън със своите 17 точки, 6 борби и 6 асистенции.

За Сакраменто пък се отличи Кайлър Мъри, който взе диригентската палка в отсъствието на Фокс. Той вкара 21 точки, а Крис Даарте добави още 18. Домантас Сабонис пък записа дабъл-дабъл от 13 точки, 10 борби и 7 асистенции.

Това бе четвърта поредна победа за Денвър, който държи 3-тото място в Западната конференция с 40 победи и 19 загуби. Сакраменто пък допусна второ поредно поражение и остава на 8-ата позиция във временното класиране в конференцията с 33 успеха и 25 поражения.