• лудогорец-
  • квадво дуа

Квадво Дуа започна в титулярния състав с любимия си №9

Нападател на Лудогорец дебютира за Швейцария при разгром срещу Естония - 1

Нападателят на Лудогорец - Квадво Дуа, дебютира за Швейцария при убедителната победа на "кръстоносците" с 4:0 над Естония в контрола. Той започна в титулярния състав с любимия си №9, но не можа да се разпише, а на почивката бе заменен от Зеки Амдуни.

В 20-ата минута Стивън Цубер напредна през центъра и след като първият му удар бе блокиран, не сгреши при добавката за 1:0. Зеки Амдуни удвои преднината на домакините в 48-ата минута, засичайки пас отляво на Рубен Варгас.

Третото попадение падна в 64-тата минута, когато Нико Елведи се ориентира най-добре в едно разбъркване пред вратата и отбеляза за 3:0.

В 63-тата минута "кръстоносците" спечелиха и дузпа за нарушение на Маркус Поом. Първият удар от бялата точка на Джердан Шакири бе спасен от вратаря Матвей Игонен, но реферът видя нещо нередно и нареди наказателният удар да бъде изпълнен отново. При втория си опит Шакири бе доста по-прецизен и вкара за 4:0.

Така Швейцария натрупа самочувствие дни преди Евро 2024. Отборът ще изиграе още една проверка преди финалите срещу Австрия на 8 юни.