• efbet лига-
  • ранен гол

Успехът е пети за "сините" от началото на сезона

Пестелив Левски победи Хебър Пазарджик - 1

Левски победи минимално Хебър с 1:0 в мач от шестия кръг на efbet Лига. "Сините" вкараха ранен гол още в 3-ата минута, когато точен бе Кристиан Димитров. Попадението се оказа достатъчно за победата, която обаче не бе много лесна, тъй като гостите от Пазарджик имаха няколко интересни ситуции пред вратата на Пламен Андреев. Левски отвърна с греда и няколко добри възможности, но в 90-те минути падна само един гол.

Домакините от Левски отбеляза гол още в самото начало на двубоя. В 3-ата минута те имаха възможност да изпълнят ъглов удар, след последвалото разиграване топката се върна на левия фланг, където Алекс Колев центрира, Цунами стреля с глава, но пред голлинията Кристиан Димитров я вкара в опразнената врата - 1:0.

В 14-ата минута Джавад Ел Джемили стреля по земя от границата на наказателното поле, но Петър Дебърлиев се намеси добре и спаси.

Гостите имаха добра голова възможност в 22-ата минута. Георги Търтов центрира отдясно, намери Набил Макни, който стреля с глава, но Пламен Андреев спаси.

Малко преди почивката се откри добър шанс за Хебър. Макни се възползва от грешка на Килиан ван дер Каап, влезе в наказателното поле и върна към Октай Хамдиев, който стреля от границата на наказателното поле, но стражът на "сините" се справи.

Седем минути след тази ситуация Кристиан Димитров можеше да си отбележи автогол, но топката премина покрай вратата.

Хебър създаде още една добра възможност в 55-ата минута. Георти Търтов центрира, Кабов засече, топката стигне до Уилям Фонкеу, който обаче не успя да уцели вратата.

Последва добра възможност за Левски, но Мустава Сангаре стреля неточно.

В 75-ата минута "сините" бяха близо до второ попадение. Евертон си нагласи топката и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.

В 87-ата минута Евертон стреля от дистанция, но Дебърлиев улови.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 1:0
1:0 Кристиан Димитров 3`

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами (К) – 21. Алдаир, 88. Марин Петков (57' - 17. Евертон), 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили (57' - 97. Асими Фадига), 3. Майкон (90`+2` - 22. Патрик-Габриел Галчев) – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре (76' - 23. Патрик Мислович)

Старши треньор: Станислав Генчев

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К) - 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев (68' - 7. Олексий Збун), 88. Милен Гамаков, 98. Георги Търтов, 18. Радослав Терзиев - 15. Уилям Фонкеу, 11. Душан Вукович (77' - 9. Калоян Кръстев), 77. Октай Хамдиев (68' - 21. Божидар Пенчев), 10. Атанас Кабов (86` - 8. Кристиан Андонов) - 70. Набил Макни

Старши треньор: Веселин Великов

Рефер: Димитър Димитров