• шампионската лига-
  • йънг бойс-
  • спарта прага-
  • рб залцбург-

Галатасарай аут от Шампионската лига, Йънг Бойс, Спарта Прага и РБ Залцбург продължават напред - 1

Отборът на Йънг Бойс изхвърли Галатасарай от Шампионската лига. Швейцарският тим победи с 1:0 в реванша своя опонент в плейофите на турнира и с общ резултат 4:2 продължава напред в същинската част от надпреварата.

Турците претърпяха крах и на Рамс Парк в Истанбул като единственото попадение падна в 87-ата минута. Алън Вирджиниус заби топката в средата на вратата, за да донесе успеха и в реванша.

Вратарят на Галатасарай Фернандо Муслера получи директен червен картон минута по-късно.

По този начин Турция няма да има отбор в груповата фаза на Шампионската лига, който през този сезон ще е с нов формат.

В друг мач от плейофите за ШЛ Спарта Прага победи Малмьо с 2:0 - 4:0 общ резултат от двете срещи.

Само преди почивката бяха отсъдени две дузпи по една за двата тима, но те не бяха отбелязани. След почивката Лукаш Храслин прати топката във вратата на съперника. Спарта Прага получи още една дузпа в края на мача, но този път Лукаш Хараслин не сгреши за 1:0. Последното попадение Рахмани оформи крайното 2:0.

Ред Бул Залцбург също се класира за основната част от турнира след 1:1 в реванша срещу Динамо Киев. В първия мач австрийският тим победи с 2:0.

Адам Дагим откри резултата, а в 29-ата минута нападателят на украинския тим Владислав Ванат изравни за крайното 1:1.