• септември-
  • крумовград-

Мачът на Коматево завърши 2:0

Крумовград закотви Септември на дъното - 1

Крумовград победи с 2:0 столичния Септемви в мач от седмия кръг на efbet Лига. Бразилецът Матеус Соуса (26, 54) вкара и двата гола, като асистенциите бяха на сънародника му Патрик Луан. Началото на двубоя се забави, след като един от прожекторите на стадиона угасна и Драгомир Драганов забави старта на срещата. Все пак след разговори с двамата треньори мачът започна със 7 минути закъснение.

Със спечелените три точки отборът на Крумовград вече диша по-спокойно, докато загубата закотви Септември на дъното в класирането.

Очаквано домакините влязоха по-активно в двубоя и още в началните минути Матеус Соуса на два пъти обстрелва Шейтанов, който не позволи да бъде преодолян. В 10-ата минута пък Патрик Луан се размина с топката във вратарското поле.

Натискът на домакините даде резултат в 26-ата минута. Серкан Юсеин подхвана атака и продължи надясно към Патрик Луан. Бразилецът пусна остро центриране във вратарското поле, където Матеус Соуса изпревари Страхиня Керкез и отблизо прати топката зад гърба на Димитър Шейтанов - 1:0 за Крумовград!

След гола столичани тръгнаха по-смело в атака, но стигнаха само до няколко разбърквания в наказателното поле на съперника.

Крумовград започна активно и втората част, което бързо доведе до нов гол. В 49-ата минута Патрик Луан навлезе отдясно в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията за Матеус Соуса, за когото бе детска игра да отклони топката в опразнената врата за 2:0.

Треньорът на гостите Николай Митов реагира веднага с две смени и в 71-ата минута Септември пропусна да върне интригата в мача. Резервата Степанавичус центрира в наказателното поле, където най-високо скочи Бертранд Фурие, но ударът му с глава мина