Наско Сираков: За момента стадионът ми е на второ място

27 Март, 2025 16:00 753 20

  • наско сираков-
  • футбол-
  • левски-
  • стадион георги аспарухов

Мажоритарният собственик на Левски говори след проведеното по-рано днес Общо събрание на акционерите на клуба

Мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков сподели, че е оптимист и клубът се намира в много по-добро състояние, за разлика от преди две години. Той уточни, че все още няма инвеститор, който да се е съгласил да се ангажира със строежа на новия стадион.

Наско Сираков говори след проведеното по-рано днес Общо събрание на акционерите на клуба.

„Запознахме акционерите по точките, по които беше свикано това Общо събрание, имаше сериозни дискусии по всички точки без първата. По мое мнение събранието премина добре, и акционерите бяха запознати в детайли с нещата, които ги интересуваха“, започна Наско Сираков.

„Интерес има, конкретно, по-просто да го обясня, не можеш да водиш реални разговори, ако цялата документация не ти е изрядна. Ако ти не си собственик минимум за 30 години на този проект, какъв инвеститор да намериш?“ – каза още собственикът.

„Към днешна дата стадионът ми е на второ място, на първо място ми е да се класираме за евротурнирите. Фирмата, която направи това проучване и за което заплатихме не малка сума, е изключително сериозна. Имаме доверие на тази фирма.“

„Несериозно е да искат 5-годишен план за инвестиции, преди две години тези хора обявиха, че сме в будна кома, че Левски е фалирал, а сега искат план. След година и 7 месеца изтича договорът на генералния спонсор на Левски, далече сме от разговори за подновяване или друг спонсор. От май месец започваме да плащаме лихвите към НАП, които са по 200 хиляди лева на месец. От Нова година още 40 хиляди към общината. До Нова година Левски ще бъде изчистен от тези задължения. До 20 дни – 2 седмици, има голяма вероятност едно от задълженията да бъде оправено. Всичките са сериозни задължения“, каза още Сираков.

„Левски е по-добре от там, където беше преди две години, Левски диша спокойно, но Левски не може да прави дългосрочни прогнози“, допълни още Сираков.


Поставете оценка:
Оценка 2.5 от 8 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 За Наско имам Лого, 🤣

    8 5 Отговор
    Само ЦСКА❤️🤣

    Коментиран от #6

  • 2 Красимир Петров

    17 4 Отговор
    На първо място ми е хазарта

    Коментиран от #4

  • 3 Насе,Насе

    17 3 Отговор
    За какъв инвеститор говориш,като всички знаят,че не си платихте сектора.Кой ще даде 200млн..за да пие една студена вода?
  • 4 Плюс

    8 3 Отговор

    До коментар #2 от "Красимир Петров":

    още една слабост , ама не е за пред хора .
  • 5 Ха,ха

    10 1 Отговор
    Нали кръстиха спирка на метрото на името на стадиона .С това ще си останете.
  • 6 Левски 1914

    5 10 Отговор

    До коментар #1 от "За Наско имам Лого, 🤣":

    Литекс не е цска, цска ФАЛИРА.

    Коментиран от #7, #8, #9

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Горд българин

    10 2 Отговор

    До коментар #6 от "Левски 1914":

    Вие сте фалирали морално много отдавна.
    Отборче,което иска всичко да му е безплатно, безвъзмездно и наготово.
    Комунизма отмина драги милиционери!
  • 9 Лафчис 2016

    10 2 Отговор

    До коментар #6 от "Левски 1914":

    ССФК Левски (1914 – 1934)
    СК Левски (1934 – 1944)
    ПФД ПСК-Левски (1944 – 1949)
    ДСО Динамо (1949 – 1957)
    ФД Левски (1957 – 1969)
    ДФС Левски-Спартак (1969 – 1985)
    ФК Витоша (1985 – 1989)
    ФК Левски-Спартак (1989 – 1990)
    ФК Левски (1990 – 1992)
    ФК Левски 1914 (1992 – 1998)
    ПФК Левски (1998 –; 2006 –)
    ФК Лавчис (2007- 2016)
    ДПС Левски (2017 – 2024)


    Ти ОЛИГО..... от кой фалирал беше ?
    Питам за един приятел
  • 10 Горд българин

    8 4 Отговор

    До коментар #7 от "Е,прав си":

    След година ЦСКА ще има модерен нов стадион,а лескито ще рита на разбитото кабрио.Отделно при наличието на толкова пари в клуба ще се докарат и качествени футболисти и ще има да ги млатиме сините приятелки всеки мач.Колко хубаво е да си от ЦСКА....отбора на истинските българи.
  • 11 Шизофен 1914

    7 2 Отговор
    Аз ще спонсорирам стадиона.
    Ние сме съученици с Гонзо.
    Аз много му помагах с уроците в училище.
    Но за съжеление той успя да завърши 3-ти клас, аз пък завърших 4-ти.
    Затова много се гордея.
    Знам и стихотворения за Ловеч и Етрополе.
    Разбирам и от ФАЛИТИ,лицензи и Тирета т. н.,.
    Ще помагам на Лесния, да може да стане шампион 2114година , точно тогава ще и готов новия стадион.

    Коментиран от #13

  • 12 Хамрун.2022

    5 2 Отговор
    Колко жалко, че Българския футбол заприлича на този : 1914 ти -МЕНТЕли е,Тирее лие , ФАЛИТ ли е ,Етрополе ли е, Литекс ли е, НЕ ЗНАМ.
    Но като гледам май няма управяне ,нито единия,нито другия.!
  • 13 Горд българин

    6 2 Отговор

    До коментар #11 от "Шизофен 1914":

    Колега,не им пиши толкова дълги постове,че тези от Герена в болшинството си са неграмотни и крайно ограничени умствено.Те затова ги използват и политиците,защото елементарни хора лесно се лъжат и манипулират.

    Коментиран от #14

  • 14 Шизофен 1914

    3 2 Отговор

    До коментар #13 от "Горд българин":

    Е нали сега строят нови детски градини в София, да има места и за тях. Ще има една и в Сухата река.
    Да се образоват малко.
    Да не повтарят едно и също, като надраскана плоча на грамофон.
  • 15 Само Наско

    2 2 Отговор
    Долу Лефски
  • 16 Тома

    5 1 Отговор
    Щом се заговори сериозно за стадиона значи се гласят да се откраднат пари
  • 17 Скоро стадион няма да има

    4 2 Отговор
    Раев знае че който строи стадиона той ще поръчва музиката и той ще е на изхвъргачката Ще го направят нещо като почетен някакъв си и без достъп до парите
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 безпартиен

    6 1 Отговор
    Как не се намери поне един да попита а след това да провери КОЛКО ПОЛУЧАВА МЕСЕЧНО И ГОДИШНО т.нар."президент" на клуба!???Аз не вярвам да "работи" за благото на запалянковците БЕЗПЛАТНО!!!Тайна ли е,че се крие?А това,че е собственик с ПОДАРЕНИ акции нищо ли не Ви говори уважаеми служители на СЕКРЕТНИТЕ СЛУЖБИ????
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.