Удължена кабина и V8 двигател за новата Scania

21 Юли, 2025 11:35 7 085 8

  • scania-
  • longline

Очаква се второто поколение на модела Longline да излезе на пазара през 2026 година

Удължена кабина и V8 двигател за новата Scania - 1

Това лято прототип на камион за дълги разстояния, известен като Scania Longline, преминава интензивни пътни тестове, привличайки вниманието с удължената си кабина. Наскоро превозното средство беше забелязано в Швейцария, тествано на известния планински път в Оберхалау. Този участък е известен с ежегодното си състезание по изкачване на хълм – писта с дължина 3 километра и значителна разлика във височината от 157 метра, което предоставя идеални условия за изпитание на мощността и стабилността на влекача.

Scania Longline се отличава с най-просторната кабина от всички модели на Scania, което не е изненадващо, тъй като тя е с цели 1.1 метра по-дълга от стандартната. Тази удължена кабина, носеща типа CS31, не се произвежда в основния завод на Scania, а е дело на специализирана компания – Laxa Special Vehicles AB. Именно тяхната експертиза в модифицирането на кабини позволява създаването на такова просторно и функционално пространство за водачите на дълги разстояния.

Както може да се види от снимките на прототипа, влекачът е оборудван с най-мощния двигател в гамата на Scania – V8 агрегат, който генерира впечатляващите 730 конски сили. Превозното средство разполага с колесна формула 6x2, като задният подвижен мост е управляем, което допринася за по-добра маневреност въпреки удължената кабина. Плановете на компанията са влекачът със свръхдългата кабина да бъде пуснат на пазара през първата половина на 2026 година.

Удължена кабина и V8 двигател за новата Scania

Трябва да се отбележи, че това ще бъде второто "раждане" на модела Scania Longline. Първото се е случило преди повече от двадесет години, когато влекач с кабина, удължена с 1.3 метра, е създаден на базата на Scania от четвърто поколение. Този ранен модел, също произведен от Laxa Special Vehicles AB, започва да се произвежда през есента на 2003 г. Той е предлагал вътрешно оформление с мек кът и широк диван, кухненски модул с мивка, както и секция с телевизор и видеорекордер, осигурявайки домашен уют на шофьорите.

Първото поколение Scania Longline се е предлагало с най-мощния за времето си агрегат с мощност 580 конски сили и е било произведено в ограничена серия. Връщането на Longline концепцията показва нарастващото търсене на пазара за по-комфортни и функционални работни пространства за шофьорите на тежкотоварни камиони, особено при дълги международни курсове. Очаква се новият модел да продължи традицията на иновации и комфорт, предлагайки водещи решения в транспорта.


Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 12 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Гост

    16 3 Отговор
    Тия нашите джабмази ще му скопят всички системи за претоварване, ограничител на скоростта тахографи големи са шмекери.
  • 2 Тесльо=идиот

    4 27 Отговор
    Тесла Семи ще завладее света.Статистически е доказано.
  • 3 Цъцъ

    28 0 Отговор
    Жриците, ще останат доволни, даже и отстъпки в цената, ще правят за такъв камион😅
  • 4 Да видим

    6 8 Отговор
    Новият ГАЗ 53 модел 2026 как ще отговори на конкуренцията

    Коментиран от #5, #6

  • 5 ПИШЕШ ОТ СИЦ. ПАНЕЛКА

    2 1 Отговор

    До коментар #4 от "Да видим":

    СТОК ОТ СОЦ АЕЦ.И В ЛЕГЛОТО ОТ СИЦ. БАБА СИ.....КО НЕ ТИ СТИГА ОЩЕ.
  • 6 Курандо гоемил

    0 0 Отговор

    До коментар #4 от "Да видим":

    Газките и уазките не са всеки. Само за ценители
  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Намя

    0 0 Отговор
    Папаза ще се радва че пускат новите камиона