Израелската армия: Оста на терора на Иран започва да се разпада

31 Март, 2026 21:51 1 885 52

  • израел-
  • иран-
  • доналд тръмп-
  • ормузки проток-
  • персийски залив-
  • пентагон-
  • епичен гняв-
  • корпус на гвардейците на ислямската революция-
  • еял замир

Чрез синхронизирани и координирани действия, заедно ние нанасяме удар върху иранския терористичен режим и го правим едновременно стратегически изолиран и по-слаб от всякога, каза генерал-лейтенант Еял Замир

Израелската армия: Оста на терора на Иран започва да се разпада - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Началникът на щаба на израелските отбранителни сили, генерал-лейтенант Еял Замир, заяви, че "оста на терора на иранския режим започва да се разпада“, според бележки, разпространени от военните от срещата му по-рано с началника на Централното командване на САЩ, адмирал Брад Купър, пише Times of Israel, цитирана от Фокус.

Армията на отбраната на Израел (IDF) съобщава, че Замир и Купър "са говорили за важността на сътрудничеството между двете военни в операцията срещу иранския режим и са координирали следващите стъпки“ по време на срещата си.

"Чрез синхронизирани и координирани действия, заедно ние нанасяме удар върху иранския терористичен режим и го правим едновременно стратегически изолиран и по-слаб от всякога“, каза Замир.

"Стратегическото партньорство с нашия съюзник е огромен източник на сила и нивото му е безпрецедентно в тази операция“, подчерта той.

По-рано говорителят на CENTCOM капитан Тим Хокинс заяви, че двамата военни лидери са "обсъдили напредъка, постигнат по време на текущите операции за елиминиране на способността на Иран да проектира сила по смислени начини извън границите си“.


Поставете оценка:
Оценка 2 от 28 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Добре, ще

    30 4 Отговор
    му кажа...

    Коментиран от #6, #21

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Чефо съм

    36 6 Отговор
    - Луди ли сте? Тагарето ще ни отреже надника за такива новини?
  • 6 Факт

    9 6 Отговор

    До коментар #2 от "Добре, ще":

    И да не му казваш - то си е факт.

    Коментиран от #9

  • 7 Посочи ли е Америка за враг свършен си!

    8 37 Отговор
    Пропагандата няма да те спаси.
    Посочи ли те Израел за враг- пиши си завещанието.
  • 8 Саймън каза

    6 36 Отговор
    Иран приключи.
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Новичок

    35 3 Отговор
    Много изтрити коментари от сутринта насам бре,каква е тази цензура???Пфу...

    Коментиран от #30

  • 11 Дарт Вейдър

    39 6 Отговор
    Единственият източник на терор в целия свят са Джудасик Парк и тяхната колония ШАШ....

    Коментиран от #39

  • 12 Пич

    36 4 Отговор
    Кой е успял да сътвори толкус проззз памфлет?! То след свинщината на САЩ и Израел, света започна да се разпада, и световни отношения си Е.М., тия малоумнци за Иран ни занимават, като че ли Иран започна войната!!

    Коментиран от #20

  • 13 Има злъ

    37 5 Отговор
    Единствената ос на терор е сащ-израел, отговорни от десетилетия за:

    Десетки войни с милиони жертви
    Смяна на неудобни правителства
    Отвличане президент на суверенна държава
    Убийства на чужди политици
    Убийства на чужди учени, журналисти, медици, служители на ООН,
    Извършване на геноцид.

    При нов нюрнбергски процес за горните престъпления срещу човечеството трамп и сатаняху ще бъдат ОБЕСЕНИ!

    Коментиран от #51

  • 14 Ами време е тогава

    33 3 Отговор
    да обявяват победа, че да не стане Израел съвсем на паркинг

    Прочетете статията тук, че Натаняху казал на Тръмп, след като номера с "народните протести да свалят режима" след първите удари не мина, че можел Трънп да спре войната веднага! Да ама иранците не искат да я спират.
    А Ванс обвинил МОСАД за дългата война, че им подавали фалшива информация.
  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Пич

    18 3 Отговор
    Скучно е да бъдеш Бог! Паветниците едва ли ще знаят, какво казвам!

    Коментиран от #17

  • 17 Карлуково

    4 11 Отговор

    До коментар #16 от "Пич":

    Разбираме те чудесно.

    Коментиран от #19, #22

  • 18 Сатана Z

    22 4 Отговор
    Юдео-фашисткият режим в окупираните палестински територии е пред колапс .Иран показа на света как трябва да се отнасят с терористи като Израелска държава.
  • 19 Тръмпоча е за вас

    11 4 Отговор

    До коментар #17 от "Карлуково":

    Той се изцепи за БОГ. Колегата го иронизира.

    Коментиран от #26

  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Европеец

    26 5 Отговор

    До коментар #2 от "Добре, ще":

    Видях заглавието, автора и разбираемо няма да чета..... Но това не ми пречи да кажа, че всички видяхме, коя е оста на терора..... Вече и малките деца знаят, че терористите са САЩ и Израел, даже и ядрени терористи-има и трети ядрен терорист Украйна, но Путин да се оправя с тях..... Светът щеше да бъде по-спокоен, ако Данчо не беше станал пудела на евреите....
  • 22 Пич

    11 4 Отговор

    До коментар #17 от "Карлуково":

    От много обитаване в света на умствено увредените приемаш техните маниери! Не разбираш нищо, въпроса има много точен отговор!!!
  • 23 Махмурлук

    3 8 Отговор
    С 300 къде са с400 куб бук?
  • 24 нннн

    19 4 Отговор
    Тия си правят психотерапия. Истината е, че САЩ ще се оттеглят от войната, ако тя не приключи до месец.
    Други да бършат след мене - ще каже дядо Дончо.
  • 25 Давай

    11 3 Отговор

    До коментар #20 от "Кухоглава копейка":

    Ко чакаш, бре.
  • 26 Ае копейките

    2 16 Отговор

    До коментар #19 от "Тръмпоча е за вас":

    Нали Тръмп ваш?

    Коментиран от #34

  • 27 Ъъъъ

    16 4 Отговор
    Хитлер да бяга срещу евреите няма да може да ги настигне.... 🤔
  • 28 Разбирач

    3 17 Отговор
    Не как, а колко време още ще устискат аятоласите преди да бъдат избити.

    Коментиран от #44

  • 29 Изродите в израел

    21 3 Отговор
    вече не могат да скриват престъпленията си. Иран в момента изрязва тумора на човечеството и изхвърля краварите от Залива. Станаха смешни когато ядят як бой и биват унизявани да обявяват победа... Лишени от мозък русофоби успешно потапят бившата империя... Без сащ-израел ще има мир!
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Лицето на капитулацията

    15 2 Отговор
    Доналд Тръмп е заявил пред свои съветници, че е готов да прекрати военната кампания на САЩ срещу Иран, дори ако Ормузкият проток остане затворен.

    Коментиран от #38

  • 32 бай Даньо

    15 2 Отговор
    Иранския режим "стратегически изолиран"!? А в Европа Испания, Италия и Франция забраниха да се ползват базите им от американска армия и всички отказаха да участват в "отварянето" на ормузкия проход които си беше отворен прeди 30 дена .... те и преди това иранците имаха фатва да не правят ядрено оръжие ... сега как стоят нещата!?
  • 33 Механик

    13 4 Отговор
    Виждаме, виждаме как се разпада -
    в Тел Афиф дойде АДА.
    Евреите в дупки се крият,
    много рядко се мият.
    Щото немат водица,
    а немат водица щото искат жълтица.
    Искат жълтица и то не една.
    Деца са те на един Сатана.
    И няма да има за тях прокопсия,
    щото алчността е съсипия.
    Пак ще обикалят те по света,
    пак ще молят за късче храна.
    Пак Давид ще се казва Дейвид
    и пак ще тряпери да не бъде убит.
  • 34 Гост

    15 2 Отговор

    До коментар #26 от "Ае копейките":

    Абсолютно е наш. Занулява и орезилява краварника както никой друг.
  • 35 Трошача

    14 2 Отговор
    Мдааа мога да се обзаложа че следващата
    ,, ОС НА ТЕРОРА " ще бъде... Турция !?
    Това са само оправдания за да си нападат който и когато си поискат!
    А Либия Сирия Ирак Венецуела Афганистан Виетнам Северна Корея Панама Сърбия и още много други? И те ли бяха оста на терора или просто грабене и унищожение на култури и начин на живот?
    Хубавото е че и тези които предизвиквате войните също ще умрете и тези пари с които сте се затрупали няма да ви свършат никаква работа докато гниете на два метра под земята... Капиш???
  • 36 Смешник

    16 2 Отговор
    Ало терористичния режим е в Израел не в Иран Кой е осъдения за военни престъпления и геноцид в Хага Да не би айтолаха
  • 37 Kaлпазанин

    10 2 Отговор
    Точно разпада се ,ама запада фащ ,а вие ще изчезнете в небитието
  • 38 бай Даньо

    14 2 Отговор

    До коментар #31 от "Лицето на капитулацията":

    Ормузкия проход изгуби стратегическа стойност по okpaински . Тръгнаха като acлани а се връщат като на.....
  • 39 дфдсгсдфгс

    1 4 Отговор

    До коментар #11 от "Дарт Вейдър":

    Имаш предвид СССР 2.0
  • 40 стоян георгиев

    13 2 Отговор
    Еврейски мокри сънища..
  • 41 Бум

    15 2 Отговор
    ТЕХЕРАН, 31 март. Военновъздушните сили на Корпуса на стражите на ислямската революция (елитното подразделение на иранските въоръжени сили, КСИР) нанесоха удар по американска военна база във военновъздушната база Ал-Хардж в Саудитска Арабия, убивайки и ранявайки приблизително 200 войници, съобщи пресслужбата на КСИР.

    „Мястото на разполагане на американския въздушен отряд, базиран във военновъздушната база Ал-Хардж в Саудитска Арабия, беше цел на съвместна операция с използване на дронове и ракети. Най-малко 200 агресори и терористи от американските военни бяха убити или ранени по време на тази операция“, цитира част от изявлението иранската държавна телевизия. Корпусът на гвардейците на ислямската революция (IRGC) отбеляза, че повечето от убитите и ранените са американски пилоти на изтребители.

    Коментиран от #47

  • 42 Е, то си беше ясно

    1 19 Отговор
    от самото начало, че Иран няма шансове, но терориста си е терорист, не пуска кокъла от алчност за още власт и кражби.
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Режимът на сатаняху

    14 1 Отговор

    До коментар #28 от "Разбирач":

    чрез SS подразделенията си вкарва в затвора за 5 години всеки, направил снимка / видео на огромните разрушения в мини държавата. Скоро геноцидните психопати ще бъдат заличени. Як лобут и за обора, остана без бази, прехваления им флот избяга на 1000 мили оакан...
  • 45 Знае

    14 1 Отговор
    8 от 10 ирански ракети преминават безпроблемно през еврейската и американската противовъздушна отбрана . За каква стратегическа изолация на Иран бълнува евреинът при положение ,че главните стратегически съюзници на Иран са Китай , Пакистан , Русия и техните съюзници?
  • 46 ПРОГРЕСИВЕН ПОЕТ

    1 7 Отговор
    ПУСТИТЕ МУ КУПЕЙКИ
    СТАНАЛИ....АЙЙ ЯТОЛАСИ👳
  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Рижав резил

    9 1 Отговор

    До коментар #48 от "Мдаа":

    - Аз съм ходил на боксов двубой, но не съм виждал толкова бой.
  • 50 браво

    2 0 Отговор
    надали
  • 51 Русия защо я пропускаш

    1 0 Отговор

    До коментар #13 от "Има злъ":

    😄😄😄 ???
  • 52 Ще те разочаровам

    1 5 Отговор

    До коментар #43 от "Мдаа":

    Но това е абсолютно невъзможно. Не слушай Иран какво говори, обикновено това е вътрешна пропаганда и лъжи за местното население, не е предназначена за нас..