По-малко от четири години остават до затварянето на АЕЦ „Диабло Кениън“ - последните два атомни реактора в Калифорния. Експертите от Съюза на загрижените учени (UCS) обаче са на мнение, че регулаторите не са достатъчно подготвени за това какво ще последва. Рискът е увеличаване на вредните емисии с 15,5 милиона метрични тона до 2030 година, ако Комисията за комунални услуги не направи план за заместването на производството от АЕЦ „Диабло Кениън“ с чисти енергийни източници.
Според анализ на UCS съществуващите централи на природен газ ще успеят да покрият разликата в енергопроизводството, но този процес ще доведе до изпускане на емисии, еквивалентни на работата на 306 000 автомобила за същия период от време.
Заместването на електричеството от атомната централа с газови централи е проблемно, защото изгарянето на природен газ допринася за глобалното затопляне и замърсяването, като произвежда и азотни оксиди, които причиняват смог и респираторни заболявания.
Коментиран от #4, #8
-2 +15
-1 +7
-1 +5
До коментар #1 от "Избирател":
Газификацията на ТЕЦ-овете от Марица-Изток е лесна! Какво става с хората от рудниците е въпроса с главно В!?
-2 +5
-0 +6
-0 +4
-3 +3
До коментар #1 от "Избирател":
Един поглед върху спектъра на електромагнитните вълни показва съседството между У-късовълновите излъчвания и инфрачервените лъчи. В резултат, отделните мощни предаватели, а и безбройните не толкова мощни, действат като нагреватели на атмосферата, като резултатът е „Глобалното затопляне”. Безсмислено е да се хвърля вината за това явление върху парниковите газове. Обикновенната водна пара в атмосферата, без да се включват облаците, има 75% принос за парниковия ефект, без който земята ще изстине за часове и ще настъпи космически студ. Друг неблагоприятен ефект е, че „електромагнитната супа” в която се къпе съвременния човек, оказва пагубно влияние върху биополето на всяка отделна човешка клетка. Това води до изменения в нея, мутации, рак. Естествената водна пара причинява около 70% от парниковия ефект на Земята, като в това число не се включват облаците и ефектът от тях. Въглеродния двуокис - 9-26%. Метанът - 4-9%, озонът - 3-7%. Азотния окис - 2%. Под 1% - HFCs, PFCs, както и серния хексафлуорид. 21 тона въглероден двуокис годишно, отделя лос, живеещ в северните гори. Само в Норвегия има около 140 000 лосове.
-1 +1