31 Декември, 2023 04:44 2 297 13

За повечето британци Брекзит е бил грешка

  • брекзит-
  • великобритания

Решението е повишило цените в магазините и е възпрепятствало опитите на правителството да контролира имиграцията

За повечето британци Брекзит е бил грешка - 1
Снимка: БНР

Мнозинството от британците вярват, че Брекзит е бил лош за икономиката на Обединеното кралство, повишил е цените в магазините и е възпрепятствал опитите на правителството да контролира имиграцията.

Това сочи проучване на “Opinium“ за отбелязване на третата годишнина от напускането на общия пазар и Митническия съюз на ЕС, съобщава вестник „Обзървър“, цитиран от БНР.

Само един на всеки 10 анкетирани вярва, че напускането на ЕС е помогнало на личното му финансово положение срещу 35%, които казват, че е било лошо за финансите им. Докато само 9% смятат, че решението е било добро за националното здравеопазване срещу 47%, които казват, че е имало отрицателен ефект.

„Обзървър“ коментира, че това е много тревожно за премиера Риши Сунак, който подкрепи Брекзит и твърдеше, че ще бъде икономически изгоден, при положение, че само 7% от хората смятат, че Брекзит е помогнал за задържането на цените в магазините, докато 63% са убедени, че той е фактор за стимулиране на инфлацията и кризата с увеличаващите се разходи за живот.

Проучването показва, че седем и половина години след референдума британското общество вече смята, че излизането от ЕС е провал. Само 22% от гласоподавателите смятат, че това е било добре за Обединеното кралство като цяло. На противно мнение по същия въпрос са почти 50% от анкетираните.


Поставете оценка:
Оценка 3.8 от 13 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Варненец

    18 2 Отговор
    Стана така, че за да вземеш работна виза за Великобритания, е достатъчно да имаш категория С :)
  • 2 Исторически парк

    29 13 Отговор
    копейката ако ни изкара от ЕС ние ще се гърчим от глад като червеи

    Коментиран от #10

  • 3 Грешка

    23 20 Отговор
    Но се подадоха на манипулациите и лъжите на САЩ! На САЩ интереса е разделяй и владей! И успя с Европа! Раздели я с една от най силните и членки, направи камара регионални войни и напълни Европа с емигранти, които започват и ще станат огромен проблем! Раздели и ЕС с Русия, чрез войната в Украйна, където сближаването и икономичческото сътрудничество дърпаше Европа яко напред! Резултата днес е, разделена Европа и икономически смазана, напълнена и превзета от бежанци!
  • 4 Тиквун

    12 7 Отговор
    Британците са полуграмотни като нация.
    Във Великобритания има поне 2.5 милиона, а в САЩ те са поне 2 милиона.
    Всички злини и беди идват точно от масоните, които си мислят, че ще живеят по 2000 години като извънземните на Луната.
  • 5 Сетила се Мара

    10 2 Отговор
    Нататък я знаете.
  • 6 Тиквун

    3 4 Отговор
    Малка корекция към предишния ми коментар :
    Във Великобритания има поне 2.5 милиона масони, а в САЩ те са поне 2 милиона.
  • 7 Кой са цепи от колектива

    9 1 Отговор
    Колектива му го нацепва
  • 8 ХА…ХА

    7 0 Отговор
    Демокрацията си има и слабите страни. Референдумите са една от най-незначителните слаби страни, при които нонякога на народа му се задават въпроси с повишена трудност, а както е известно народите се състоят от огромна маса неинформирани субекти, хора които имат приблизителна информация по проблемите на референдума и малък проблем информирани. Помня нашият референдум за АЕЦ…още по голяма глупост!!!
  • 9 Човек

    12 1 Отговор
    ЕС е основан преди 66 години от 6 държави. Оттогава той се разширява по напълно естествен начин - без военна сила, без анексиране на територии. Държавите сами се натискат да влязат в него и минават по дълъг път преди да бъдат приети. Днес в него са обединени 450 милиона души от 27 държави с уникални култури, говорещи 23 различни езика. Това е най-великият съюз в човешката история. Англичаните бяха единствените, които направиха грешката да го напуснат и сега си скубят косите. Те са лошият пример за всички нас. Сигурен съм, че в близко бъдеще ще се върнат. Остават само Швейцария, Балканите, Украйна и Беларус и пъзелът ще бъде завършен. Русия и нейната пропаганда е най-голямата пречка, но тя скоро ще рухне и пътят пред ЕС ще бъде разчистен.
  • 10 Червей

    1 6 Отговор

    До коментар #2 от "Исторически парк":

    Що шсе гърчиш от глад, като доматите и краставиците са ти от Турция и Македония?
  • 11 Горд член на ЕС

    0 6 Отговор
    При нас настъпи голям просперитет последните години като членове на ЕС. Доходите се увеличиха с 15%, а цените със 100% до 250%. С толкова се повиши и стандартът ми на живот.

    Коментиран от #13

  • 12 Тома

    0 4 Отговор
    Понеже в ес цените въобще не са се вдигнали и амуджите не мигрират.Голям смях
  • 13 горд русофил

    7 2 Отговор

    До коментар #11 от "Горд член на ЕС":

    На мен ми харесваше живота в България, преди да влезем в ЕС. Примерно, когато ни управляваше комуниста Виденов. Просто живот, седиш гладен и даже нямаш сили и да пръцнеш. Безработица, хиперинфлация, финансови пирамиди. Ако по щастлива случайност намериш работа,то просто си щастливец ако ти платят дневна надница 2 000 лева,все пак за тези пари можеш да си купиш цели два хляба. Е, друго си беше живота преди да влезем в ЕС,все пак комунисти ни управляваха
Новини по държави: