Кандидатът за президент на Румъния от националистическия Алианс за обединение на румънците (АУР), Джордже Симион, се срещна с италианския премиер Джорджа Мелони в Рим. Това съобщи самият той в официалния си профил във Фейсбук, предава БТА.
Симион публикува снимка с Мелони, придружена от коментар: „Имаме приятели, имаме съюзници, но най-важното е, че имаме Бог!“.
Претендентът за президентския пост, който на първия тур на 4 май получи най-много гласове, сподели и видео в социалната платформа TikTok, в което е заедно с Джорджа Мелони.
„Някой в румънската преса твърди, че ние не сме във вашия дневен ред - ние, румънците, ние, консерваторите“, казва Симион на английски, обръщайки се към Мелони. Това е реакция на коментар на журналиста Космин Прелипчану по телевизия Digi24, че „Мелони не включва Симион в дневния си ред“.
„В моя дневен ред е 9 часа, днес, сряда, и аз съм с вас“, отговаря Мелони във видеото и завършва с усмивка: „Ще се видим скоро“.
В същото време италианският вицепремиер Матео Салвини обяви подкрепата си за Симион в публикация в социалната мрежа X, присъединявайки се към други европейски десни и крайнодесни лидери, включително Марин льо Пен - лидер на френската партия „Национално обединение“.
По-рано тази седмица Симион посети Полша, където се срещна с президента Анджей Дуда и участва в предизборен митинг на Карол Навроцки - кандидат за президент, подкрепен от националистическата опозиционна партия „Право и справедливост“.
Днес Симион се намира в Брюксел, съобщава отново чрез публикация във Фейсбук.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ива
12:08 15.05.2025
2 честен ционист
Коментиран от #3
12:10 15.05.2025
3 АУУУУУ
До коментар #2 от "честен ционист":
Ю-ТУБ Е ИЗТРИЛ КАНАЛА НА МАРТИН КАРБОВСКИ ......ЗА РУСКА ПРОПАГАНДА И. ЗА ФАЛШИВИ НОВИНИ......... ПУСНАХ ЕДНА СЪЛЗА 😭😭😭😭😭Коментиран от #4, #7
12:12 15.05.2025
4 честен ционист
До коментар #3 от "АУУУУУ":
И той значи се е пенсионирал. Ютюб, както трие, така и възстановява при добро желание.Коментиран от #5
12:15 15.05.2025
5 АУУУУУ
До коментар #4 от "честен ционист":
ИЗВИНЯВАМ СЕ ! ГРЕШКА . ИЗТРИЛИ СА ....ЯВОР ДАЧКОВ 🤣🤣🤣🤣🤣Коментиран от #8
12:24 15.05.2025
6 Споко
Ей го нашият мунчо, кюта си там, вдига юмруче, сънува матрьошки и времето си минава..... безобиден е
12:27 15.05.2025
7 А Факти кога...
До коментар #3 от "АУУУУУ":
Ю-ТУБ Е ИЗТРИЛ КАНАЛА и на Явор Дачков!А тоя губи изборите... втори в момента в соц. проучвания.
Всички копейки отвъд минните полета във Украйна..
12:27 15.05.2025
8 Не е лошо
До коментар #5 от "АУУУУУ":
Дай Боже да повлече крак и на Карбовски фейса...12:29 15.05.2025
9 Кирето
Мелони е човекът на Тръмп за нов шеф на друг формат на ЕС.
Тръмп не рачи и до ден днешен да приеме Урсула фон Лайен
13:46 15.05.2025