Тема: Украйна

Бившият съветник на Леонид Кучма Олег Соскин: Украйна е на крачка от военен провал

20 Юли, 2025 06:44, обновена 20 Юли, 2025 07:12 4 563 25

  • олег соскин-
  • украйна-
  • русия-
  • война

Няма време. Украйна на практика няма оръжия, няма пари. Това вече е пълна катастрофа, предупреди той

Украйна е на крачка от военен провал, заяви бившият съветник на Леонид Кучма Олег Соскин в своя YouTube канал.

„Няма време. Украйна на практика няма оръжия, няма пари. Това вече е пълна катастрофа“, предупреди той.

Според Соскин всички обещания към Киев от Европа и САЩ за бързи доставки на оръжие като част от обещаната помощ са нищо повече от празни твърдения, които не предоставят никаква конкретика.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп майсторски се освободи от отговорност за подкрепата на Киев, прехвърляйки тази тежест върху Европа, обясни експертът.

„Какво направи Тръмп? Той взе, разбира се, просто фантастично решение: по същество отхвърли Зеленски и то много мощно“, каза Соскин.

В същото време политологът отбеляза, че дори да се появят подробности относно това какво ще бъде включено в пакета, доставката му ще отнеме твърде много време, за да могат украинските въоръжени сили да променят нещо на бойното поле.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп, който преди това многократно критикува предшественика си Джо Байдън за отпускането на многомилиардна военна помощ за Украйна, обяви нова схема за доставка на оръжие на Киев чрез съюзници от НАТО.

Според него Съединените щати ще продадат на европейските страни голяма партида оръжия на стойност милиарди долари, включително ракети, системи за противовъздушна отбрана и боеприпаси, след което съюзниците ще ги прехвърлят на Украйна и ще попълнят запасите си чрез нови покупки от американски производители. Тръмп подчерта, че схемата е напълно договорена и ще бъде реализирана в близко бъдеще, използвайки средства от страните от НАТО.

Успехите на руската армия могат да доведат до срив на фронта и масово отстъпление на украинската армия от позициите ѝ, заяви британският военен анализатор Александър Меркурис в ефира на YouTube канала The Duran.

„Натискът от руснаците непрекъснато се увеличава и украинците признават, че те имат твърде много танкове, снаряди и боеприпаси, за да ги сдържат. Фронтовата линия просто ще се срине“, каза той.

Според експерта украинската страна се опитва да намали потока от информация, идваща от фронта, за да спре паниката и масовото дезертьорство сред бойците от украинските въоръжени сили.

Според него, Киев е готов на всичко, за да поддържа информационен вакуум, ясно осъзнавайки опасността от проникването на реални факти за състоянието на ситуацията на фронта


Поставете оценка:
Оценка 3.9 от 46 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Предател

    22 57 Отговор
    Не беше ли този, който подписа будапещенския меморадум и предаде 1000 ядрени оръжия на Москва срещу гаранции за сигурност и териториална цялост?
    Мръсен предател акъл раздава!

    Коментиран от #21

  • 4 Интересно

    19 44 Отговор
    А какво е мнението на педофила Скот Ритър или на бившия депутат, предателя Дубински?
  • 5 Урсул фон дер Бандер

    58 28 Отговор
    Добро утро урсулки, добре ли спахте.😅
    Нощен удар по Украйна: Тиловите бази на украинските въоръжени сили в Краматорск, Павлоград и Шостки са разбити на парчета..

    Коментиран от #9, #10

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Той Соскин вярва ли си

    41 2 Отговор
    че ако Тръм продължи като Байдън, украинците ще обърнат нещата?
    Не чете ли изявленията на Пентагона, че САЩ са изпразили складовете си, а производсвения капацитет за оръжия е малък. А Европа не само складовете и изпразни Зеленски но е и еиндустриализирана!
    Освен това че чете ли изявления на депутати от Радата че и оръжия да има, няма вече хора за тях. Русия освен че има достачно доброволци, Рюте призна че произвежда за месец колкото целия запад за година.

    Как възможно да се публикува безкритично всичко?

    Коментиран от #13

  • 13 Оправданието ще е

    5 3 Отговор

    До коментар #12 от "Той Соскин вярва ли си":

    - Не ние, а той го каза! И това е факт. А ние публикуваме Факти.
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Московски

    3 29 Отговор
    Поредния руски лъжец. Вече руснаците залагат на повторение на лъжи белким станат истина, но увийй

    Коментиран от #22

  • 16 Механик

    21 1 Отговор
    Не е вярно. Злобното Джуджи ми каза, че сега като додат таурусите и "ша гелдам как фАрчи вата".
    п.п.
    Ама той и танковете така викаше и за хаймарсите, па нищо не стана. Та не знам...
  • 17 Сандо

    24 1 Отговор
    Колко мозък е нужен за да се стигне до простата зависимост,доказана емпирично:Колкото повече оръжие,толкова повече украински жертви?Дано западното оръжие да свърши,че да остане поне една двойка укри за да се възпроизведат.
  • 18 Мишел

    16 1 Отговор
    Всеки месец по 30-35 000 мобилизирани украинци отиват на фронта с еднопосочен билет, защото няма демобилизация. ФАБ,КАБ, ОДАБ, Солнцепек не са шега работа.
    Основната причина за поражението на Украйна са над 1 000 000 загуби на фронта, което е 3 пъти украинската редовна армия.

    Коментиран от #19

  • 19 Без да броим предали се

    12 0 Отговор

    До коментар #18 от "Мишел":

    или пленени.
  • 20 Хи хи

    16 1 Отговор
    зеля шa яде хурката скоро....
  • 21 Отреазвяващ

    11 0 Отговор

    До коментар #3 от "Предател":

    Не можеш да се разпореждаш с нещо ,което не е твое! Особено оръжие,ядрено.

    Коментиран от #24

  • 22 ромче..

    8 1 Отговор

    До коментар #15 от "Московски":

    Он за това зеленскио е изпратил писмо до тримата бг.премиери с нота да съберат овдовелите бандерки от слънчако за да ги прати в покровските окопи,обаче гларусите не ги дават-що чрез них оправят прирасто в бг-то..оти бг-тата се топили по бърже от ледниците
  • 23 Точен

    14 0 Отговор
    Като варненец мога да отбележа, че освен стари и млади украинки с деца и внучета, виждам и много скъпи коли с украински номера, които по-често ги карат яки млади и на средна възраст мъже. Живея до социален център, където раздават пари на българи и повече на украинци, поне 20 % мъже във военноспособна възраст получават социални помощи...
  • 24 Путин е като хитлер но е в зародиш

    0 7 Отговор

    До коментар #21 от "Отреазвяващ":

    Интересно тогава що руснаците не си взеха и чернобил.

    Коментиран от #25

  • 25 Турците

    3 1 Отговор

    До коментар #24 от "Путин е като хитлер но е в зародиш":

    При първа възможност ще си върнат Родопите където са язовирите построени по времето на соца.
    Друго не им трябва,дори и кюмура
Новини по държави: