Времето навън е изключително непостоянно и странно. Редуват се ту дъжд и сняг, ту слънце. Градусите варират от около нулата до плюс 15. Какво да се прави март е женски месец – всичко при него е очаквано да бъде непостоянно. Но цялото това смахнато време неимоверно съсипва здравето ни, а това срива имунитета.
Оказва се, че можем да опазим здравето си и да засилим имунната система, ако консумираме по-често пет определени храни. Ето кои са петте храни, които повишават имунитета:
Гъби Рейши
Още от няколко хилядолетия гъбите Рейши са на висока почит на Изток, а хората там дори ги считат за истинско лекарство. Поради съдържанието на много активни вещества гъбите Рейши имат имуностимулиращ ефект, а също така се борят с умората и депресията. Освен директна консумация тези гъби могат да бъдат намерени и под формата на капсули, които се намират лесно в аптеките и специализираните хранителни магазини.
Куркума
Куркумата е не само ориенталска подправка, но и суперхрана, продукт с особено висока концентрация на полезни свойства. Куркумата има мощен противовъзпалителен ефект. Доказано е, че помага в борбата със свободните радикали, предотвратявайки развитието на заболявания, а също така е и антидепресант.
Хлорела
Това е друга важна суперхрана. В състава на тези зелени водорасли има 650 компонента: незаменими аминокиселини, наситени и ненаситени мастни киселини, редица ценни витамини и минерали, както и микроелементи и много, много други. Интересно и добре е да знаете, че хлорелата съдържа изключително много витамин В12.
Хлорела е отлично средство за превенция на заболявания, причинени от употребата на рафинирани храни, замърсяване на околната среда и липсата на хранителни вещества в диетата.
Прясно изцедени сокове
Те са като естествен склад на витамини. Изберете сок от моркови, портокал, цвекло, джинджифил, ябълки, спанак, ананас, целина, лимон или какъвто и да било друг плод (или зеленчук) и няма да съжалявате.
Например морковите повишават устойчивостта на организма към инфекциозни заболявания, цвеклото е отлично средство за детоксикация, а портокалът пък помага при настинки.
Кисело мляко
Киселото мляко върши отлична работа със здравето ни. Всичко се крие и дължи на пробиотиците, които са отговорни за здравословната микрофлора и борбата с вредните бактерии.
Не консумирате лактоза?
Тогава заложете на кокосовото кисело мляко - то също е сред ферментиралите храни, които носят голяма полза за организма ни. Полезните бактерии, които живеят в червата, повишават имунитета на целия организъм, когато са подхранени. Като включите в диетата си ферментирали храни, можете да се възстановите по-бързо от различни заболявания и настинки.
Консумирайте тези храни често, но с мярка и ще видите какви чудеса ще се случат с имунитета ви.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 SAAB
Може да стои в хладилник 30 дни и няма вкисване и плесен :)
Коментиран от #10
14:25 09.03.2020
2 БАЦЕТО
14:27 09.03.2020
3 БАЦЕТО
Коментиран от #4
14:30 09.03.2020
4 Варналиев
До коментар #3 от "БАЦЕТО":
''Верея'' Баце, 2%, жълта кофичка. То маалко по-прилича на мляко. Сериозно, а иначе де го този дъжд, де го този сняг? А дано......14:34 09.03.2020
5 Да ме пази Бог от лоши очи...!
14:35 09.03.2020
6 Радо
14:44 09.03.2020
7 Фермер
кръгом обратно. Да се пресече практиката да се пращат болни деца в заведенията и да страдат другите.Е малко ще пострада фармацевтичната мафия,като не се купуват лекарства,но ще го преживеят.Важно е децата да са ни здрави.
Коментиран от #8
14:49 09.03.2020
8 Ами да!
До коментар #7 от "Фермер":
Няма да остане време на родителите за кафета и разходки по моловете, все пак това за повемето е по-важно от здравето на техните собствени деца, те така изграждали имунитет, с прием на антибиотици в безмерни количества.15:33 09.03.2020
9 Джангър Джендем Джендъров
16:05 09.03.2020
10 копи пейст
До коментар #1 от "SAAB":
Ултрапастьоризацията (на английски: Ultra-high temperature processing, UHT) е стерилизация на храна чрез загряването ѝ за много кратък период (около 1 – 2 секунди) до температура, превишаваща 135 °C, която температурата е необходима да убие микроорганизмите и техните спори в млякото[1]. Най-често на ултрапастьоризация се подлага млякото (получава се т. нар. UHT-мляко), но процесът се използва и при плодови сокове, кисело мляко, вино, мед и др.[1] UHT-млякото е изобретено през 60-те години на 20 век, а става общодостъпно за консумация след 1970 г.[2]Високата температура по време на UHT-процеса може да предизвика частично т. нар. реакция на Майа̀р (покафеняване) и да промени леко вкуса и мириса на млечните продукти.[3]
UHT-млякото обикновено има дълготрайност от 6 до 8 месеца преди отварянето на опаковката. Това значително надвишава трайността при пастьоризацията по метода висока температура/кратко време, при който млякото се нагрява до 72 °C за около 15 секунди.
23:14 09.03.2020
11 въпросче
08:45 10.03.2020