От интервюто му по Нова ТВ не стана ясно дали се гласи за депутат или за министър-председател. Въпреки пълната несигурност около неговата регистрация, той вече мисли за вдигане на пенсиите и заплатите. Отново сме в света на "Поразяващата ръка". В същото време обаче кандидат бъдещият управляващ предупреждава, че ако се взимат заеми те трябва да се инвестират в производство, а не в режийни разходи. В кое точно производство ще се инвестира, за да се получи мечтаната принадена стойност, която да зарадва служители и пенсионери, остава в тайна. Или за следващото интервю. Притиснат от водещите за променливите му декларации относно канадското гражданство, Кирил Петков вече не твърди, че е освободен след декларацията с подпис от български нотариус от 21 април. Документът от Отава с печат на канадското правителство е от 20 август.
Четири месеца един канадски гражданин е министър на България! Този способен млад мъж, с опит и успешен бизнес е пропуснал да се запознае с българските закони преди да встъпи в длъжност? Николаев мрънка, но явно се притеснява. Ако беше продължил обезателно щеше да стигне до тези, които са го назначили - генерал Янев или генерал Радев. Вместо Николаев ние продължаваме сами. Не беше ли по-коректно преди да ползва министерски средства, фактически за предизборна реклама, той и неговата сянка Асен Василев, да се представят първо на избори и само след като са избрани, да станат евентуално министри?
След като този въпрос остана под килима, Лора Инджова с половин уста попита "ако все пак се окаже, че вие не сте бил законно министър?" - Кирил Петков зае позата на защитник на българите от чужбина. Между тях имало много талантливи. Защо да не да участват в управлението на държавата? Отлична забележка! Защо обаче точно сега той се сети, че ги има? Нито Николаев, нито Инджова го попитаха - Вие господин Петков, по-талантлив ли сте от тях? Възмъжал сте в света на конкуренцията. Как победихте другите таланти останали в чужбина? С конкурс, томбола или тенис на маса?
Кирил Петков предчувства, че всичките му планове могат се срутят като замък от картон. Жалбите в Конституционния съд се трупат и чакат отговор. Преди време кандидатурите на Петър Бояджиев, Георги Пирински, Димитър Паница, Андрей Гюрковски и др. бяха отхвърлени без никакво колебание и за нула време. Вярно е, че тогавашните съдии нямаха по шест апартамента и сметки в Люксембург. Днес положението е различно, но всичко е възможно. Ако се стигне до разискване, Кирил Петков изяви желание да се защити сам пред съдиите. Аргументите му са интересни и заслужават внимание.
При положение, че политическа кариера в България зависи от подписа и печата на чуждо правителство - според него, самият суверенитет на държавата е застрашен. Въпросът е добър и заслужава отговор. Случаят с двойното гражанство на Кирил Петков е личен. Личен суверенитет няма! Този въпрос може да бъде разрешен само чрез промени в Конституцията, в интерес на всички българи, където и да се намират те.