Столичната община е в пълна готовност да реагира във връзка с прогнозата за валежи, които след 18:00 часа тази вечер се очаква да преминат от дъжд в сняг при понижаващи се температури от +5° до 0° и да образуват 3–5 см снежна покривка.
В урбанизираната част на София – по улици и булеварди, трасета на масовия градски транспорт и основни пътни артерии – е създадена организация за снегопочистване и разпръскване на смеси против заледяване при започване на снеговалежа.
В готовност тази вечер са 151 снегопочистващи машини, разпределени по райони. Осигурени са допълнително 14 машини за Южната дъга на Софийския околовръстен път, както и техника за общинските пътища в районите „Банкя“, „Нови Искър“, „Кремиковци“, „Витоша“ и „Панчарево“.
На територията на Природен парк „Витоша“ през последните дни са работили 5 снегопочистващи машини, като се извършва избутване на снежна маса и опесъчаване на пътните настилки. Към момента в готовност са 8 машини, които при необходимост ще обслужват двата основни планински пътя – кв. „Драгалевци“ – хижа „Алеко“ и кв. „Бояна“ – „Златни мостове“.
Екипите на Столичната община ще извършват постоянен мониторинг на обстановката и ще реагират своевременно при промяна на метеорологичните условия.
Призоваваме водачите на моторни превозни средства да използват автомобили, подготвени за движение при зимни условия, и да се придвижват с повишено внимание и съобразена скорост.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Гост
16:56 17.02.2026
2 Сатана Z
17:03 17.02.2026
3 Мунчо
да видим колко е, може ли сам да се топи и къде
ще вали. После чистим, ринем, балираме и возим!
17:11 17.02.2026
4 адаша
17:11 17.02.2026
5 Около
17:40 17.02.2026
6 ДРТ ПРЧ
18:01 17.02.2026