Не е имало физическо насилие при случая с бащата на първокласник и учителка в гимназията „Отец Паисий" в Лом, а само пререкания. Това заяви по bTV директорът на училището Виктория Владимирова, след като първоначалната информация беше за агресия и удари от страна на родителя.
По думите й родителят е допуснат свободно за разговор с класната ръководителка в училището.
Тя допълни, че е взела писмени показания от всички свидетели на инцидента, в които се подчертава, че не е имало насилие, а само словесен конфликт.
„Детето е редовен, много добър ученик. Предишната седмица е отсъствало 3-4 дни по семейни причини и бащата е дошъл да попита какъв документ да представи за извиняване на отсъствията”, посочи Владимирова.
„Не мога да твърдя децата какво са видели”, коментира тя по повод твърденията на деца, че е имало размяна на удари.
Целият педагогически колектив работи съвместно за предотвратяване на такива инциденти. Срещаме се често с родителите, уточни още директорът на училището.
Потърпевшата от родителска агресия учителка в Лом е с 37 години педагогически стаж, била е и депутат в 39-ото НС. В понеделник баща довел първолака си с извинението, че една седмица е отсъствал, защото е бил при баба си.
„В момента, в който казах: Добре, донеси бележка, той си промени веднага поведението, подскочи, вдигна ръка, напсува ме, обиди ме и почна да крещи”, посочи по-късно днес Клара Петкова.
Тя не е била ударена само благодарение на притекла се на помощ.
„Дойде охраната и още един колега, избутаха го, той псува и тях, заканва им се, че ще ги намери и ще видят какво ще стане”, спомня си учителката.
Още същия ден бащата бил осъден от Районния съд в Лом на 200 лева глоба за непристойното си поведение.
„Каза пред съдийката, че това му се случвало много често, тъй като не си е пил хапчетата, да избухва, и се извини пред съда”, обясни още Клара Петкова.
От училището признават, че подобни инциденти не са рядкост в училището, което се намира в ромската махала.
„Ние живеем в беден район, повечето от децата са от социално слаби семейства, постоянно организираме родителски срещи”, подчерта директорката Виктория Владимирова.
„За вас е новина, но за нас е ежедневие”, каза още Клара Петкова.
Най-голямото предизвикателство на педагозите тук е да бъдат убедени родителите, много от които са без образование, че децата им трябва да влизат в часовете, но не заради социалните помощи, а за да имат бъдеще.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 възмутен
09:48 20.04.2016
2 Човек
10:47 20.04.2016
3 гтв
11:43 20.04.2016