Last news in Fakti

18 Юли, 2017 20:00 5 214 0

5-те вида съобщения, които никога да не изпращате

  • съобщения-
  • комуникация-
  • текст-
  • телефон-
  • обаждане-
  • връзки-
  • взаимоотношения-
  • семейство-
  • двойка-
  • приятел
5-те вида съобщения, които никога да не изпращате - 1

Съобщенията са изключително удобен начин за комуникация. Но онези малки съобщения всъщност създават огромни бедствия. Внимавайте какво и на кого изпращате. Ейприл Масини – експерт по етикет и взаимоотношения казва кои са 5-те вида съобщения, които никога да не изпращаме на любимия човек.

1. Омразни съобщения

Мразите това, че партньорът ви не си е прибрал чорапите в чекмеджето, но не мразите партньора си. Масини съветва следното: „Вие сте женени. Затова си изкарвате негативните емоции върху човека, който чувствате най-близък. Знайте, че вашите омразни съобщения нараняват чувствата му. Пребройте до 10 и не му ги изпращайте. Най-вероятно след час ще се чувствате по друг начин.“

2. Секси съобщения в лош момент

Секси съобщенията могат да помогнат на връзката ви, но изпратени в неправилния момент, могат да ви накарат да съжалявате. „Секси съобщенията са невероятен начин да върнете искрата във връзката“, казва Масини, но по време на работния ден „неговия телефон най-вероятно може да попадне под погледите на колеги, шеф, хора в градския транспорт...“, допълва Масини. „Изчакайте. Истината е, че ако го „разпалите“, ще е малко сърдит, че сте го оставили така.“

3. Съобщения за майка му
Имате свекърва? Тогава разбирате много добре нуждата да изпратите съобщение от типа на „Майка ти е кошмарна.“, „Майка ти е ненормална.“ или „Майка ти пак го направи.“ Не трябва да изпращате такива съобщения. Те могат да го наранят, дори и да са истина. Те са като амуниции готови да бъдат използвани.

4. „Как можа да го направиш?“
Не е добре да изпращате съобщения, чийто отговор би могъл да дълго обяснение. Идеята на съобщенията е да са бързи и кратки. Ако трябва да изпратите адрес, бърз отговор на въпрос или промяна в плана, съобщенията са неизбежни. Но ако ги използвате, за да задълбеете в някоя драма, не го правете. Ако сте по средата на спор или взимане на важно решение, и искате да използвате телефона, по-добре се обадете на човека или просто изчакайте и говорете с него лице в лице. Не изпращайте провокативни съобщения, когато не можете да проведете смислен разговор.

5. Съобщения с полу-факти
Когато се стигне до съобщения – цялата история или няма история, казва Масини. „Не изпращайте само половината история. Не пишете „Мисля, че получавам сърдечен удар.“ и дотам. Ще му докарате такъв с този вид комуникация. „Не му пишете: „Мисля, че майка ти избяга.“ и нищо повече. Това ще събуди толкова много тревога, затова е по-лесно или да не казвате нищо, или да кажете абсолютно всичко.“


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, auto.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА