Башар Рахал води битка с професори в центъра на София

14 Юли, 2025 07:19 3 881 29

  • башар рахал-
  • скандал-
  • битка-
  • съседи-
  • професори-
  • заведение

Съседи обвиняват актьора, че иска да постави въздуховод, без да има разрешение, умирисвал ги на шкембе чорба и мекици

В съседски скандал, и то с няколко професори, се забърка актьорът и режисьор Башар Рахал.

Звездата от редица филми и сериали у нас е обвинен, че действа отвъд закона. Рахал притежава заведение в идеалния център на София. Той от повече от година иска да постави въздуховод от кухнята към покрива на сградата, в която се намира ресторантът му. Съседите обаче са против това, пише bgdnes.bg.

Сагата с това продължава близо година, но Рахал така и не получава заветното "да" от хората, живеещи в кооперацията. Въпреки това на своя глава актьорът решава да го постави. За това алармираха пред "България Днес" живущи в сградата.

"Той няма прозорец в кухнята. И умирисва целия вход на шкембе и мекици, които продава", каза пред вестника домоуправителката на сградата Искра Иванова.

По думите ѝ Башар има 16% от общата площ на кооперацията. А за да се гласува поставянето на въпросния въздуховод, е нужно да има повече от 50%. Въпреки че актьорът успява да убеди част от живущите, отново няма необходимия процент. Башар водил на последното събрание на входа и адвокат, който да събира нужните подписи, но без успех. Общо в кооперацията, която е от 2 входа, има 45 апартамента.

В четвъртък обаче живущите в сградата забелязват майстори и алпинисти, които са в готовност да поставят въздуховод.

"Въздуховодът трябва да минава през фасадата на сградата и да стига до покрива. Башар самоволно се с сдобил с ключове. Някой от кооперацията му ги е дал, а няма това право. Тръгва да гради въздуховода, без да има право за това. Той не може да ходи по покрива. Не мога да разбере как си позволява такова нещо. На покрива има реклама на фасадата. Ами ако падне, докато иска да кърти, и на някой му се случи нещо? Този Башар изобщо не мисли. Обадихме се в общината. Дойдоха хора и стопираха проблема, поне засега. Дадоха му препоръки", разказа още пред вестника домоуправителката на сградата, в която е заведението на Башар Рахал.

Самият актьор няколко пъти е водил Иванова да ѝ показва различни ресторанти и как там имало въпросния въздуховод. Тя му излиза с аргумента, че неговото помещение в сградата никога не е било пригодено за ресторант, където да се приготвя храна.

"Казвала съм му, че на бул. "Витоша" не трябва да се продават мекици. Егото му е по-голямо от самите му възможности", казва Иванова, която е професор по микробиология.

Тя твърди, че освен за ресторант помещението се ползва от Рахал и да преподава на млади таланти. Но... бъдещите актьори понякога стояли до 4 посред нощ и вдигали сериозен шум.

"Башар иска да строши кооперацията", казва Иванова и добавя: "Милеем за дома, в който живеем. Не може да живеем в беззаконие."

Друг от съседите - професор доктор Асен Дудов, също изрази мнение, че Башар няма право да прави подобни неща.

"Той нарушава няколко пъти закона - първо влиза с взлом на покрива. Там има метална врата, за която не трябва да има ключ. Второ - нанася трайни строителни ремонти на кооперацията, без да има това право", споделя пред "България Днес" Дудов.

Той също е на мнение, че помещението, в което е заведението на Башар Рахал, не е пригодено на бъде ресторант.

"Едно време там са били касите на киното. Няма дори вентилация. Няма да ви казвам за какви миризми става дума", споделя още Дудов и добавя:.

"Чувал съм как Башар казва, че не можем да му се противопоставим, защото той е обществена личност. И това го говори на Искра, която е професор. И обучава студенти от безкрай години. Да не ви казвам за купоните, които си правят неговите ученици в малките часове на нощта. Не съм си мислел, че има подобни звуци" - оплаква се Дудов.

От "България Днес" се свързали и с Башар Рахал, за да коментира обвиненията срещу него.

"Не искам да давам никакви отговори на въпроси на вестници. Благодаря ви", били единствените думи на Рахал.


Поставете оценка:
Оценка 4.4 от 13 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 глоги

    18 4 Отговор
    Не мога да разберА, как си позволява такова нещо?!
  • 2 абе

    24 3 Отговор
    Една кофа разтвор на сода каустик решава проблема
  • 3 ТИПИЧНА СИТУАЦИЯ

    40 3 Отговор
    Нахален. Общественик бил - продавач на шкембе чорба.
  • 4 ПрУфесорката ,

    15 27 Отговор
    настанила се на шумна и търговска "Витошка" , на пъпа на София , не яде ли мекици и шкембе чорба ?
  • 5 Таксиджията

    22 0 Отговор
    си поверва
  • 6 Абе,

    26 1 Отговор
    хубава работа, ама…
  • 7 Aлфа Bълкът

    19 5 Отговор
    Значи само с култура не става, трябва и халтура.
  • 8 Кака ти

    29 2 Отговор
    Много е гадно.Не можеш да отвориш прозорец,не можеш да простреш дрехи,защото се умирисват на манджи,изобщо не е за нормално живеене.

    Коментиран от #12

  • 9 Бай той Толстой

    32 2 Отговор
    В България няма артисти и режисьори!!!
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Гост

    18 4 Отговор
    Столичани в повече😂😂😂, шкембе и мекици!!!
    Че и 2 входа с 45 апартамента? Ми то туй по гъчкано от Люлин, бе!
  • 12 Гост

    27 7 Отговор

    До коментар #8 от "Кака ти":

    На Витошка не мое да простираш, како! Купи си сушилня, не мое си пляскаш кюлотите на пъпа на столицата и да капе на главите на хората!
  • 13 Политкоректно ли...

    34 2 Отговор
    Този защо не го направи това в родния Дубай? Или в бащиния Ливан?
  • 14 Kaлпазанин

    21 5 Отговор
    Ек такива измислени "звезди " се използват за да се манипулира общ мнение през медиите за да се прокарват закони и ще станею като в джендърския запад ,където ако си запалиш барбекюто в двора ,ще идва полиция да ти налага глоби ,толкова ли е лоша питам миризмата на готвено ,или трябва да ходим на определени места където и да си плащаме за да си направим барбекю ,тая либерастия край няма от ден на ден по лигави ставаме и то от глупости
  • 15 Митко

    12 19 Отговор
    Защо, като са професори те шкембе чорба не ядат сигурно или не закусват с мекици или банички а?
    Надувки правещи се, че са от голямото добро утро..
    А се напиват като казаци редовно тези "професори" естествено получили професурата си по време на комунизма и са я получили тази професура само защото са от партията тоест БКП.
  • 16 Много са

    24 0 Отговор
    доводите против кебапчийницата-бардак.
    Няма да я бъде.
  • 17 Логично

    26 2 Отговор
    Ливански циганин.
  • 18 Еми, прави са хората

    23 1 Отговор
    Този си разиграва кончето като у тях.
    Къде дават така?
  • 19 ама и те

    5 7 Отговор
    Не го оставиха Баш Рахат, ей...
  • 20 Стършели

    19 2 Отговор
    А кой му е дал разрешително от общината?
    Подкуп има а разследване няма.
    Няма спазени изискванията на РЗИ!
    Това си е Катун на пъпа на географията, хора.
  • 21 007 лиценз ту кил

    9 0 Отговор
    Е то това неговото уж е пекарна, каква шкембе чорба?
  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Така ще бъде

    16 2 Отговор
    докато го....веда като този биват наричани звезди. Каква звезда е този нелицеприятен тип. Бежанци и всякакви други чужденци опростачиха София .Нещастен печалбар. Няма ли регулатори да затворят веднага заведението на този наглец. "актьор"
  • 24 Граматик

    10 0 Отговор
    Интеесно, кой и как е одобрил и Вече има действуващо завдение с кухня без въздуховод? ДНСК, май само Опълченска ви е задача?!
  • 25 Безплатен съвет

    7 1 Отговор
    Да му пуснат мишки в ресторанта и да викнат ДВСК, ще го затворят и готово. НА ЗЛА КРУША ЗЪЛ ПРЪТ.
  • 26 ИВАН

    6 0 Отговор
    Да ходи да си башарства и рахалства някъде другаде, тука не е цигански катун.
  • 27 ами,

    7 0 Отговор
    Абсолютно съм против в жилищни сгради на партера да има заведения за хранене,кафенета и всякакви кръчмета.Това няма как да не тормози живеещите там и околните кооперации.В съседен блок има уж само кафе но си е кръчме,присвоили са си и зелената площ на входа.Денем майки с деца които пищат,вечер пияндурници които крещат.Тормоз на поне 3 блока от сутрин до по нощите от години.
  • 28 Не разбрах

    5 0 Отговор
    На кое място е заведението му? Навремето имаше две кина на бул. "Витоша" - "Млада гвардия" и "Петър Берон". В материала се казва, че заведението се намирало там, където по-рано са били касите на киното. За кое бивше кино става въпрос?

    Коментиран от #29

  • 29 ами,

    3 0 Отговор

    До коментар #28 от "Не разбрах":

    Трябва да е на мястото на кино "Млада гвардия"№ 37 защото е по-близо до НДК-т.е идеалния център.Киното "Петър Берон" №109 се намираше доста по-далеч от Националния дворец на културата.