• байерн мюнхен-
  • шалке

"Заиграхме интензивно след първия час", отбеляза треньорът на Байерн

Анчелоти: Шалке ни се опъна - 1

Треньорът на Байерн Мюнхен Карло Анчелоти призна, че неговият отбор е започнал да играе силно едва след 60-ата минута на снощния мач с Шалке. Шампионите спечелиха с 2:0 с голове на Роберт Левандовски и Джошуа Кимих, но не впечатлиха в по-голяма част от времето.

Така кошмарната серия на "миньорите" срещу баварците продължава и те записаха 11-а загуба в последните 13 сблъсъка за първенство.

"Това беше един очаквано труден мач срещу един силен противник. Шалке ни затрудни много", коментира джентълменски Анчелоти след срещата.

"Силите бяха изравнени до първия час игра. След това ние заиграхме доста по-интензивно и успяхме да открием резултата чрез Роберт Левандовски. Получи се много хубав двубой и за двата отбора. Шалке беше по-добър от нас през първото полувреме, а ние бяхме по-добрият отбор след почивката", завърши италианецът.