Тухел: Мюлер трябва да заслужи мястото си, за да играе срещу Реал Мадрид

• байерн мюнхен-
  • тухел

Ветеранът също призна, че трябва да подобри формата си

Тухел: Мюлер трябва да заслужи мястото си, за да играе срещу Реал Мадрид - 1

Въпреки двете си попадения при победата с 5:1 срещу Унион Берлин, ветеранът на Байерн Мюнхен Томас Мюлер не изпълни напълно очакванията на треньора Томас Тухел, предава БТА.

Запитан след съботния мач дали 34-годишният Мюлер е кандидат да играе първия полуфинален мач от Шампионската лига срещу Реал Мадрид на 30 април, Тухел каза: „Не, той също знае това. Головете бяха абсолютно страхотни, но представянето не е добро“.

Припомняме, че Тухел остави Мюлер извън двата четвъртфинални мача срещу Арсенал и първоначално намекна, че полузащитникът ще играе срещу Реал. Но в събота треньорът подчерта, че Мюлер "все още трябва да спечели" шанса си да играе.

Ветеранът също призна, че трябва да подобри формата си, ако иска да запише своя 150-и мач в Шампионската лига. „За съжаление, треньорът видя мача по същия начин като мен. Головете бяха добри. Но имаше и няколко грешки. Не всичко беше перфектно, каза Мюлер. - Важното срещу Реал е да имаме отбор, който да печели. Кой колко минути играе не е важно.“