• селта-
  • гризман

Антоан Гризман вкара два пъти и направи асистенция при 4:0 срещу Селта

Атлетико Мадрид размаза Селта - 1

Паузата за международните мачове се отрази добре на Атлетико Мадрид и тимът спечели първата си победа за сезона в Примера дивисион. Столичани се наложиха с 4:0 във Виго срещу Селта и феновете им си отдъхнаха, след като тимът стартира с две равенства и загуби 4 точки.

В Галисия всички попаденията паднаха след почивката, което все пак показа, че нещата може би не са чак толкова розови. Ключовият момент дойде в 53-ата минута, когато след центриране отдясно на Гризман, Коке се оказа непокрит и засече в мрежата.

Френският голаджия на Атлетико напомни за най-добрите си дни, след като реализира на два пъти с глава. И при двата гола в 73-ата и 80-ата минута подаванията бяха отдясно, първо на Саул, а след това на Хуанфран.

В 88-ата минута Анхел Кореа оформи разгрома, след като Кевин Гамейро и Коке разиграха добре. Така Атлетико вече има 5 точки в актива си, докато Селта остава на дъното без спечелена точка и със само един отбелязан гол.