• псж-
  • метц-
  • звезди
ПСЖ победи без звездите си - 1

Хегемонът Пари Сен Жермен спечели с 2:0 гостуването си на Метц и оглави класирането в Лига 1. Въпреки че бяха без трите си големи звезди в атака - Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе, парижани с лекота стигнаха до трите точки. Попаденията вкараха Анхел Ди Мария в 11-ата минута от дузпа и Ерик Максим Чупо-Мотинг малко преди почивката.

Гостите поведоха рано с точно изпълнена от Ди Мария дузпа. Идриса Гей уцели гредата с глава, а в края на полувремето Чупо-Мотинг необезпокояван вкара втори гол за парижани.

Метц разчиташе основно на далечни удари на Хабиб Диало, а през второто полувреме Колин Дагба блокира опасен шут на Опа Нгует. На Булка обаче така и не му се наложи да прави важно спасяване.

"Най-важното е, че победихме. Това беше целта ни", лаконичен беше след двубоя Анхел Ди Мария.