Новакът във Висшата лига на Англия спечели с 3:2

Публикувана: 15 Септември, 2019 11:57
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1022
Оценка 3 от 3 гласа.

Шампионът на Англия Манчестър Сити претърпя истински шок. "Гражданите" загубиха визитата си на новака Норич с 2:3.

За успеха на "канарчетата" точни бяха Маклийн (18'), Кантуел (28') и Пуки (50'), за който попадението бе под номер 6 от началото на сезона. Головете за "небесносините" бяха дело на Серхио Агуеро (45') и Родри (88').

След това крушение хората на Гуардиола вече изостават на 5 точки от лидера Ливърпул (15 точки), макар да са изминали едва пет кръга от Висшата лига.

Преднина още в 18-ата минута за тима на Даниел Фарке даде Кени Маклийн, който вкара с глава след прекрасно центриране - 1:0. Само 10 минути по-късно шокът бе пълен за "гражданите", след като Кантуел получи перфектен пас, който завърши с гол във вратата на Едерсон за 2:0.

Шампионът на Англия се съвзе в последвалите минути и успя да намали преди почивката, като Агуеро бе на точното място, отбелязвайки с глава за 2:1.

Второто полувреме също започна шокиращо, след като Пуки покачи на 3:1, получил страхотен пас от Буендия.

В следващите минути Сити тръгна на щурм, който се оказа ефективен чак в края на мача, когато Родри оформи крайното 3:2 след пас на Жезус.