• лига европа-
  • примера дивисион-
  • валенсия
Еспаньол се издъни преди Лудогорец - 1

Броени дни преди да приеме Лудогорец в мач от Лига Европа Еспаньол се издъни в Примера дивисион.

„Папагалчетата“ записаха домакинска загуба с 1:2 от Валенсия в среща от 12 кръг на Примера дивисион.

Тимът от Барселона взе аванс в резултата след половин час игра, когато Марк Рока беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Жофри Кондогбиа.

Валенсия обърна резултата през второто полувреме. В 69-ата минута „прилепите“ получиха дузпа заради фаул на Виктор Гомес срещу Родриго Морено, а Даниел Парехо не сбърка при удара си от бялата точка.

Макси Гомес донесе победата на гостите десет минути преди края, когато се разписа с глава след центриране на Родриго.

Това е втора поредна загуба за Еспаньол и четвърта за последните пет мача. Съперникът на Лудогорец е предпоследен в класирането на Примера дивисион. С първата си победа за последните четири мача Валенсия се изкачи на осмо място със 17 точки.