• ювентус-
  • серия а

Интер продължава да диша във врата на Юве - 1
Колаж: fakti.bg/БГНЕС

Ювентус записа успех срещу градския си съперник Торино и се върна на върха в Серия "А", където за няколко часа се беше настанил Интер след труден, но важен успех с 2:1 над Болоня.

"Бианконерите" спечелиха Дерби дела Моле с 1:0 и имат с точка повече от основния си преследвач. Гола вкара Матайс де Лихт в 70-ата минута.

Успехът на Юве не дойде никак лесно. През първото полувреме съдията Даниеле Довери подмина дузпа за Торо след игра с ръка на Де Лихт, а "биковете" се защитаваха доста сполучливо. След почивката класата на Ювентус си каза думата и шампионите дочакаха грешка в противниковата отбрана, която наказаха.

Интер пък изоставаше в резултата срещу Болоня до 75-ата минута, след като в 59-ата домакините откриха чрез Сориано. Четвърт час преди края Ромелу Лукаку изравни. В добавеното време белгиецът донесе успеха на "нерадзурите" от дузпа.