• 4:2

''Бианкочелестите'' вкараха 4 на закъсалия Лече

Лацио надви Лече и чака грешка на Рома - 1
Снимка: S.S Lazio website

Отборът на Лацио се реваншира на своите фенове за загубата в Лига Европа от Селтик в четвъртък вечер и днес надделя с 4:2 над тима на Лече. Хоaкин Корея изведе домакините напред в 30-ата минута, а десет по-късно Джанлука Лападула изравни.

В 62-ата минута Сергей Милинкович-Савич отново изведе ''лациалите'' напред, а пет по-късно Кума Бабакар изпусна дузпа за гостите.

Чиро Имобиле направи 3:1 в 77-ата от дузпа, а три след това Кореа покачи на 4:1. В 85-ата минута Андреа Ла Мантина оформи крайния резултат - 4:2 в полза на Лацио.

Временно Лацио е на трета позиция с 24 точки и по-добра голова разлика от Каляри, които имат същия актив. От своя страна Лече заема 16-ата позиция във временното класиране на Серия A, само на точка от зоната на изпадащите отбори.

В останалите двубои от Серия А, които започнаха от 16:00, Сампдория и Аталанта си спретнаха нулево реми, а абсолютно същото нещо се получи и на двубоя между Удинезе и СПАЛ.