• горецка-
  • зиркзее-
  • кимих-
  • гнабри

Баварците водеха с 0:6, феновете им издигнаха обидни транспаранти срещу президента на домакините и двата тима спряха да играят

Луд скандал беляза срещата на Байерн Мюнхен и Хофенхайм - 1

Байерн (Мюнхен) записа най-голямата си победа през този сезон - 6:0 при гостуването на Хофенхайм в 24-ия кръг на Бундеслигата.

Мачът с Хофенхайм обаче беше белязан от скандален момент в 75-ата минута, който го прекъсна за няколко минути и с който самият мач ще се запомни. Заради провокация от страна на гостуващата агитка състезателите на двата тима спряха да играят и прекараха известно време в безсмислено подаване на топката, докато изтече редовното време. Така състезатели се обединиха срещу непристойното според тях държание на ултрасите.

Срещата си течеше нормално до 66-ата минута, когато агитката на баварците издигна плакат с обиден текст по адрес на президента на Хофе Дитмар Хоп. На единия от тях пишеше “Кучи син”. Това принуди рефера да спре срещата за кратко. Треньорът Флик и неговият асистент отидоха пред сектора с феновете на Байерн и ги призоваха да преустановят акцията си. Ултрасите прибраха обидните транспаранти и мачът беше подновен малко след това.

В 77-ата минута обаче проблемните плакати отново бяха извадени и тогава арбитърът направо прибра футболистите в съблекалните. Шефове на Байерн, треньори и играчи започнаха да се карат със запалянковците, които обаче не им обръщаха внимание. На помощ се притече и новият директор Оливер Кан, но и той не успя да стори нищо.

След около 15-минутно прекъсна играта беше подновена, а ултрасите на Байерн бяха предупредени, че при нова провокация срещата окончателно ще бъде спряна

Банерите и скандиранията срещу Хофман са в резултат на начина, по който той изгради клуба си, с огромни спонтанни финансови инвестиции - нещо, което никога не се е харесвал от феновете на традиционните клубове в Германия.