• лион-
  • купа на франция

Селекцията на Томас Тухел унизи един от големите си съперници с 5:1

Лион започна добре срещу ПСЖ, но катастрофира (ВИДЕО) - 1

Отборът на Пари Сен Жермен е първият финалист в турнира за Купата на Франция. Селекцията на Томас Тухел стори това със стил, след като унизи един от големите си съперници Лион с 5:1 насред неговия "Парк Олимпик".

Първото полувреме на дербито предложи доста интересни моменти, като и двата тима си размениха по един гол чрез младите си звезди Мартин Терие и Килиан Мбапе.

"Хлапетата" обаче си докараха сериозна беля в 61-ата минута, когато бразилецът Марсал получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко. Оттук насетне всичко за ПСЖ се разви като по сценарий и до края на срещата гостите се разписаха цели 4 пъти.

С хеттрик за голямата победа изпъкна звездата Килиан Мбапе, а по веднъж се разписаха Неймар от дузпа и Пабло Сарабия в 82-ата минута.

На финала парижани ще се изправят срещу победителя от другата полуфинална двойка Сент Етиен - Рен.