• шалке 04-
  • айнтрахт франкфурт-
  • бундеслига-

Пореден силен мач за "орлите" изигра Андре Силва

Айнтрахт (Франкфурт) победи Шалке с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Пореден силен мач за "орлите" изигра Андре Силва, който вкара един от головете за победителите. Португалецът се разписа в 28-ата минута, за да открие резултата.

В 50-ата минута Давид Абрахам удвои преднината на своя отбор след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

"Миньорите" намалиха скоро след това - в 59-ата минута чрез Уестън Маккени. До края гостите направиха поне три уникални пропуска.

"Миньорите" играха с човек по-малко в последните 15 минути, след като Джан Боздоган бе изгонен.

С тази загуба Шалке увеличи на 14 поредните си двубои в Бундеслигата, в които не е побеждавал, като това е нов антирекорд в клубната история.

Айнтрахт продължава да има теоретични шансове за класиране за Лига Европа, докато Шалке не играе за нищо.