• висша лига-
  • уест хям-

Селекцията на Жозе Моуриньо спечели лондонското дерби срещу Уест Хям с 2:0

Тотнъм с първи успех след рестарта на Премиър лийг (ВИДЕО) - 1

Отборът на Тотнъм постигна първи успех след рестарта на Премиър лийг. Селекцията на Жозе Моуриньо спечели лондонското дерби срещу Уест Хям с 2:0. "Шпорите" сътвориха доста пропуски, но все пак се поздравиха с трите точки след попадения през второто полувреме.

По този начин тимът изпревари Шефийлд Юнайтед и вече е на седмо място във временното класиране. "Чуковете" пък се намират в много деликатна ситуация, бидейки на първата позиция над зоната на изпадащите.

Разочарование сполетя Спърс в края на първото полувреме, когато гол на Сон беше отменен от системата ВАР заради засада.

След поредица от пропуски, Тотнъм съумя да отбележи... след автогол на Сучек в 64-ата. Чешкият футболист на Уест Хям имаше лошият късмет топката да се отбие злощастно в неговия крак и да влезе безпроблемно в мрежата на Фабиански.

Оттам насетне селекцията на Дейвид Мойс тръгна в атака, което отвори сериозни пробойни в тяхната отбрана. В 82-ата минута Хари Кейн беше изведен сам срещу съперниковия страж и майсторски фиксира крайното 2:0.

В следващия кръг Тотнъм гостува на Шефийлд Юнайтед, докато на Уест Хям предстои още едно градско дерби - срещу Челси.