Арсенал е на 1/2-финал за ФА Къп след драматична победа над Шефилд Юнайтед

• 2:1

Дани Себайос се превърна в герой за ''артилеристите''

Арсенал е на 1/2-финал за ФА Къп след драматична победа над Шефилд Юнайтед - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Арсенал спечели драматично с 2:1 гостуването си на Шефилд Юнайтед в 1/4-финален двубой ФА Къп. Двубоят предложи изключителна драма с два отменени гола и два в самия край на срещата.

В 8-ата минута Джон Лундстрам вкара топката във вратата с глава, но радостта му не трая дълго, тъй като попадението, след намеса на ВАР, бе отменено заради засада.

15 минути по-късно Крис Башам повали в наказателното поле Александър Лаказет и Пол Тиърни посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Никола Пепе, който по изключително прецизен и хладнокръвен начин прати топката в левия долен ъгъл на Хендерсън за 0:1.

В 30-ата минута отново Пепе бе в центъра на събитията, след като като получи пас на границите на наказателното поле и стреля, стражът на домакините реагира по блестящ начин и изби в корнер. След него защитата на Шефилд се справи с опасността без проблем.

В продължението на първата част, което бе цели 7 минути, за сетен път Пепе бе най-съобразителен и опита късмета си, но прати топката встрани от лявата греда.

Вече през втората част, в 58-ата минута Шефилд отново отбелязаха попадение, но и то бе отменено, тъй като Джон Ийгън бе зад отбраната на ''топчиите''.

120 секунди по-късно Крис Башъм пропиля отличен шанс, когато засече коженото кълбо в пеналтерията с глава, ала изстрелът му профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

В 87-ата минута все пак домакините изравниха резултата. Дейвид Макголдрик засече топката в малкото наказателно поле и преодоля стража на гостите Мартинес - 1:1.

Точно когато нещата отиваха към две продължения Арсенал реши мача в своя полза. В 91-ата минута Дани Себайос получи топката в наказателното поле и с кинжален удар по диагонала матира Хендерсън за 2:1.

С този успех ''артилеристите'' стават втория 1/2-финалист във ФА Къп след Манчестър Юнайтед.